Ekspert: Ulga w PIT dla młodych może się przyczynić do aktywizacji zawodowej tej grupy

Zwolnienie młodzieży z podatku dochodowego przyniesie pozytywny skutek dla gospodarki – uważa ekspert (fot. Shutterstock/Proxima Studio)

Przyjęte przez rząd rozwiązanie w postaci ulgi w podatku PIT dla młodych może się przyczynić do aktywizacji tej grupy zawodowej na rynku pracy, co w konsekwencji przyniesie pozytywny skutek dla gospodarki – wskazał dr Jacek Matarewicz, ekspert podatkowy Business Centre Club.

NZS o zerowym PIT: Pracodawcy przychylniejszym okiem spojrzą na studentów

Pracodawcy zdecydowanie bardziej przychylnym okiem będą patrzeć na studentów-pracowników – mówiła o zerowym podatku PIT przewodnicząca Niezależnego...

zobacz więcej

Rząd przyjął projekt ustawy w sprawie zerowego PIT-u dla osób do 26. roku życia, których przychody nie przekraczają w roku podatkowym 85,5 tys. zł. Jak podało Centrum Informacyjne Rządu, z rozwiązania ma skorzystać ponad 2 mln młodych ludzi.

Przepisy ustawy zwalniającej z PIT osoby do 26. roku życia będą miały zastosowanie do dochodów uzyskanych od 1 sierpnia 2019 r. Ulga nie zwalania z zapłaty składek emerytalnych i rentowych do ZUS oraz zdrowotnych do NFZ.

– Należy podkreślić, że przyjęte przez rząd rozwiązanie w postaci ulgi w podatku PIT dla młodych może się przyczynić do aktywizacji tej grupy zawodowej na rynku pracy, co w konsekwencji przyniesie pozytywny skutek dla gospodarki – ocenił ekspert.

Jego zdaniem jednak dziwi ograniczenie ulgi do osób zatrudnionych na umowę o pracę.

źródło:

Zobacz więcej