Meksykański piłkarz oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku [WIDEO]

20-letni piłkarz Joao Maleck uczestniczył w wypadku samochodowym, w wyniku którego zginęły dwie osoby (fot.Carlos Rodrigues/Getty Images)

Joao Maleck – piłkarz grający ostatnio dla Sevilla Atlético – przebywa w areszcie. Stawiane mu zarzuty dotyczą spowodowania śmierci młodego małżeństwa w wyniku wypadku samochodowego. Do zdarzenia doszło 23 czerwca w pobliżu Guadalajary w Meksyku. Zarejestrowały je kamery monitoringu.

Piłkarz wbiegł na boisko z żyletką. Zranił czterech przeciwników [WIDEO]

Piłkarz tureckiej drużyny trzecioligowej Amed SFK Mansur Calar został oskarżony o zranienie żyletką czterech zawodników zespołu rywali. Do...

zobacz więcej

Na podstawie ekspertyzy przeprowadzonej na zlecenie Instytutu ds. Kryminalistyki biegły stwierdził, że kierowca auta zbliżając się do znaku ograniczenia prędkości nie dostosował prędkości na czas. Miało to spowodować zderzenie z samochodem, którym podróżowała para młodych ludzi – poinformowała prokuratura.

Wynik badań na poziom alkoholu był pozytywny – w proporcji 50 miligramów etanolu na 100 mililitrów moczu, natomiast wynik krwi okazał się negatywny. Sam Joao Maleck kilka godzin przed wypadkiem opublikował wideo, na którym widać, jak bawi się na imprezie. Joao Maleck to syn Meksykanki i kameruńskiego piłkarza Jeana-Claude'a Malecka. W ostatnim sezonie grał – jako zawodnik wypożyczony – w Sevilla Atlético.

– Nie mamy nic do powiedzenia o piłkarzu. Miejcie na uwadze, że był on wypożyczony; to znaczy, że był przeniesiony i nie należy do Sevilli. Tutaj gry już nie będzie kontynuował – powiedział dla portalu sportowego ESPN rzecznik prasowy Sevilli Juan Morales.

źródło:
Zobacz więcej