Włoska policja uderzyła w ‘ndranghetę. Wśród aresztowanych przewodniczący rady miasta Piacenza

Włoska policja aresztowała 16 osób mających związek z 'ndranghetą (fot. Alfonso Di Vincenzo/KONTROLAB /LightRocket via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Kolejne uderzenie na kalabryjską organizację przestępczą ‘ndrangheta. Aresztowano 16 osób, m.in. przewodniczącego rady miasta Piacenza, Giuseppe Caruso z partii Fratelli d’Italia. Według śledczych, miał on współpracować z 'ndranghetą działającą między prowincjami Reggio Emilia, Parma i Piacenza.

Megaproces 'Ndranghety. Wśród skazanych były mistrz świata

119 wyroków skazujących wydał sąd w Reggio Emilia na północy Włoch w procesie w sprawie działalności kalabryjskiej mafii, która przeniosła swą...

zobacz więcej

Natomiast 64 osoby podejrzane są o związek z gangiem Grande Aracri z miejscowości Cutro. Policja wprowadziła środki nadzoru nad osobami, które przypuszczalnie przynależą do gangów działających już od dawna w regionie Emilia Romania. Wśród podejrzanych znalazł się m.in. „boss” Francesco Grande Aracri – skazany już za przynależność mafijną, synowie Salvatore i Paolo.

W działania na terenie prowincji – Bolonii, Modeny, Reggio Emilia, Parmy, Piacenzy i Crotone włączyło się ponad 300 funkcjonariuszy. Przeprowadzono ponad 100 przeszukiwań oraz zajęto dobra o wartości kilku milionów euro.

Głównym centrum śledztwa jest klan ‘ndranghety zakorzeniony w regionie Emilia Romania i uznany za część gangu z Cutro. Według Dyrekcji Dzielnicowej do Walki z Mafią w Bolonii, klan działał w obszarze wymuszeń, lichwy i recyklingu.

Na zaistniałą sytuację odpowiedział też przewodniczący regionu Stefano Bonaccini. – Precz mafiom z Emilii Romania. Walczymy każdego dnia o to, aby wzrastała świadomość cywilna i odpowiedzialne obywatelstwo; aby nie zostawiać miejsca żadnej przestępczości zorganizowanej.

źródło:
Zobacz więcej