Tomasz Kot jako Nikola Tesla

Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się jesienią (fot. Adam Jagielak/Getty Images Poland/Getty Images/Library of Congress/Getty Images)

Tomasz Kot wcieli się w postać Nikola Tesli, w filmie biograficznym „Nikola” – informuje portal „Deadline”. Za scenariusz filmu odpowiada Anand Tucker, jeden z producentów filmu „Dziewczyna z perłą”.

Tomasz Kot miał zagrać w nowym Bondzie. Zablokował go sam Daniel Craig

Brytyjski reżyser Danny Boyle zrezygnował z pracy nad 25. filmem o Jamesie Bondzie. To efekt sporu z grającym główną rolę Danielem Craigiem,...

zobacz więcej

Historia skupi się na ostatnim wielkim eksperymencie Tesli, który wówczas uznano za porażkę, ale w rzeczywistości mógł być jednym z jego wielkich sukcesów. Film będzie badał osobistą podróż Tesli, drogę do osiągnięcia swoich naukowych ambicji, ryzyko, jakie podejmował.

– Nikola Tesla był jednym z najbardziej wpływowych i ważnych umysłów u zarania XX wieku i pod wieloma względami stworzył nasz nowoczesny świat, z elektrycznymi samochodami, natychmiastową łącznością przez internet i globalną komunikacją. Był także głęboko złożonym i niezwykłym człowiekiem. Tomasz jest znakomitym aktorem, a kiedy zobaczyłem jego niezwykły występ w „Zimnej wojnie”, nie miałem wątpliwości co do tego, kto powinien grać Teslę – powiedział Anand Tucker.

– Jesteśmy podekscytowani, że Tomasz jest z nami na pokładzie. Jest doskonałym aktorem do tej roli, ożywi wspaniały scenariusz Ananda – dodała producentka Daria Jovicic. Jak podaje portal „Deadline”, zdjęcia do filmu mają rozpocząć się jesienią.

„Szanowni! Szczęśliwy jestem baaardzo szczęśliwy a serce mi bije tak samo jak przed „Skazanym na bluesa” i „Bogami”! Jest moc!” – napisał na Instagramie aktor.

źródło:

Zobacz więcej