RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Andrzej Rzepliński i Adam Bodnar dzielą Polaków na lepszych i gorszych”

– Były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński i Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar dzielą Polaków na lepszych i gorszych. Mają zupełnie inne podejście do tych, którzy stoją po stronie „ich” Polski i tych, którzy tworzą Polskę. My powtarzaliśmy, że Polska jest jednakowa – powiedział we wtorek w TVP Info marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

„Policjanci potraktowali człowieka z Mrowin w sposób nieludzki”. Jakubowi A. przybywa obrońców

Nie tylko Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar uważa, że policja naruszyła prawa Jakuba A. podejrzanego o zamordowanie 10-letniej Kristiny. W...

zobacz więcej

Karczewski w programie „#Jedziemy” był pytany o reakcję RPO na zatrzymanie 22-letniego Jakuba A., oskarżonego o zamordowanie 10-letniej Kristiny w Mrowinach. Odniósł się także do wypowiedzi prof. Rzeplińskiego, który podobnie jak Bodnar ocenia, że policja naruszyła prawa podejrzanego o mord dziewczynki.

– Bodnar chciał troszkę zabłyszczeć, chciał stać się gwiazdą. Mieliśmy z jednej strony zabójstwo, dramatyczne wydarzenie. To tragedia dla rodziców, dla mieszkańców Mrowin – wskazywał Karczewski.

Zaznaczył, że policja i prokuratura „bardzo szybko zadziałała”. – Bodnar przykrywa to zupełnie. Nie rozmawialiśmy o tym, że wymiar sprawiedliwości i policja działa sprawnie. Nie rozmawiamy o tym, w jaki sposób doszło do morderstwa, tylko analizujemy wypowiedź pana Bodnara – stwierdził.

– To nie jest intrygujące, to jest oburzające. RPO powinien podać się do dymisji dla świętego spokoju – dodał i stwierdził, że RPO „nierówno traktuje podejrzanych o dokonanie makabrycznych zbrodni”.

– Gdyby rzecznik faktycznie był zainteresowany tą sprawą, to mógłby w formie swojej interwencji, ale nie publicznej, zwrócić uwagę policji. On chciał zabłysnąć, by o nim mówiono – ocenił marszałek Senatu.

Dodał, że RPO powinien być „pozapolityczny”. – On się stał politykiem, stał się instrumentem działania politycznego, atakuje w ten sposób PiS. Robi to nie po raz pierwszy – mówił.

Odnosząc się do osoby prof. Rzeplińskiego polityk stwierdził, że „każda wypowiedź” byłego prezesa TK „jest podszyta nienawiścią do PiS”. – Każda jego wypowiedź jest polityczna – mówił.

źródło:
Zobacz więcej