Urlopy nie służą małżeństwom. „Czai się wiele zagrożeń”

Częstym powodem konfliktu małżonków jest forma wypoczynku (fot. Pexels)

Gorące miesiące to niekorzystny czas dla małżeństw. Najwięcej pozwów rozwodowych wpływa po wakacjach – informuje „Rzeczpospolita”.

Rozwód po trzech minutach małżeństwa, bo mąż nazwał żonę „głupią”

Tygodnie przygotowań i błyskawiczne rozczarowanie. Chwilę po tym jak państwo młodzi złożyli przysięgę małżeńską, panna młoda zażądała rozwodu i go...

zobacz więcej

– Na wakacjach czai się wiele zagrożeń. Ostatnio mój pacjent powiedział, że gdy jedzie nad morze, na plaży ogląda się za innymi kobietami. Przez to jest naładowany bodźcami wizualnymi. Wieczorem ma pretensje do swojej żony, że nie wygląda i nie zachowuje się tak jak inne kobiety na plaży – wskazuje seksuolog Andrzej Gryżewski, zapytany, co takiego dzieje się podczas urlopów, że związki nie wytrzymują tej próby.

– Kobiety nie pozostają dłużne. Często zarzucają mężom, że nie wyglądają jak inni mężczyźni, nie dbają tak o wagę, włosy, jakość kąpielówek. Wiele konfliktów zaczyna się już przed wyjazdem, np. w momencie pakowania – przekonuje ekspert.

Najczęstszym powodem konfliktu jest jednak forma wypoczynku. – Zazwyczaj jest tak, że jedna osoba chce aktywnie spędzać czas, druga woli leżakować. Często kobieta, która lubi zwiedzać, poznaje innych ludzi i z nimi spędza dzień właśnie na oglądaniu nowych miejsc, a jej facet zostaje w hotelu. Wieczorami dochodzi do awantur, bo nie spędzają wspólnie czasu – dodaje seksuolog.

Pytany o receptę na dobre spędzenie urlopu, Gryżewski zasugerował, by pamiętać, że związek należy naprawiać, a nie iść na skróty. – Warto wcześniej wyznaczyć priorytety i określić wspólne oczekiwania – podkreślił.

źródło:
Zobacz więcej