RAPORT

Kampania 2020

Dziesiątki pożarów. Policja szuka podpalacza lasów

Poszukiwany podpalacz w gminie Odrzywół w powiecie przysuskim (fot. arch. PAP/Tomasz Gzell)

– Tylko 12 czerwca spaliło się łącznie 22 ha lasów prywatnych i lasów państwowych. Były to pożary bardzo blisko siebie. W krótkich odstępach czasu. Wszystko wskazuje, że to nie jest przypadek. Nie tylko my podejrzewamy, że grasuje podpalacz w gminie Odrzywół w powiecie przysuskim w woj. mazowieckim – powiedział portalowi tvp.info mł. bryg. Artur Kucharski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej w Przysusze.

Wybuch gazu w Mirsku. Strażacy ewakuowali mieszkańców

Wybuch butli z gazem w jednym z mieszkań w kamienicy w Mirsku (woj. dolnośląskie). Jedna osoba została ranna. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy...

zobacz więcej

– Dziś po raz kolejny doszło do trzech pożarów. Nie tylko my podejrzewamy, że tam grasuje podpalacz. Wójt Marian Kmieciak wyznaczył 5 tysięcy złotych na nagrodę za wskazanie podejrzanego – powiedział strażak. Sprawą zajęła się prokuratura.

– W tym roku na terenie gminy Odrzywół w powiecie przysuskim doszło do 38 pożarów, z czego 30 było właśnie w lasach. Ten sam scenariusz powtarza się cały czas; są w bliskich odległościach i krótkich odstępach czasu. Występuje kilka ognisk – poinformował.

– Na pożary również wpływa aura. Wiosnę w tym roku mieliśmy upalną na tyle, że ściółka w lesie jest dość mocno wysuszona. Mamy nadzieje, że uda się złapać podpalacza albo w jakiś sposób ujawni się sam – dodał mł. bryg. Kucharski.

O tym, że gmina Odrzywół szuka podpalacza dowiedzieliśmy się od czytelnika, który wysłał informację na Platformę Twoje Info.

źródło:
Zobacz więcej