RAPORT

Pogarda

Znamy lokalizację zimowych igrzysk olimpijskich w 2026 roku

Igrzyska zimowe w 2026 r. zorganizują odległe od siebie o 400 km Mediolan i Cortina d'Ampezzo (fot. REUTERS/Denis Balibouse)
Igrzyska zimowe w 2026 r. zorganizują odległe od siebie o 400 km Mediolan i Cortina d'Ampezzo (fot. REUTERS/Denis Balibouse)

Najnowsze

Popularne

Mediolan i Cortina d'Ampezzo zorganizują zimowe igrzyska olimpijskie w 2026 roku. Decyzja zapadła na zgromadzeniu członków Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w Lozannie. Włoska kandydatura zwyciężyła w głosowaniu z ofertą Sztokholmu i Aare.

Kraków i Małopolska gospodarzem Igrzysk Europejskich w 2023 roku

Stowarzyszenie Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC) poinformowało, że Igrzyska Europejskie w 2023 roku odbędą się w naszym kraju, a ich...

zobacz więcej

Cortina już raz była gospodarzem najważniejszej zimowej imprezy - w 1956 roku. Ponadto Italia zorganizowała ją w 2006 w Turynie.

Mediolan i Cortinę dzieli około 400 km, a areny są rozsiane po całym regionie - skoki narciarskie w Predazzo, biegi w Lago di Tesero, biathlon w Anterselvie, snowboard w Livigno, a ceremonię zamknięcia zaplanowano w Weronie. Koszty organizacji oszacowano na 1,7 miliarda dolarów.

Początkowo było siedmiu chętnych zorganizowania igrzysk 2026. Choć MKOl obniżył wymagania, aby zminimalizować koszty organizacji zawodów, to i tak wycofano pięć kandydatur: Calgary, Graz, Sion, Erzurum i Sapporo.

W 2022 roku gospodarzem zimowych igrzysk olimpijskich będzie Pekin.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej