RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Niedźwiedź włamał się do domu i uciął sobie drzemkę [WIDEO]

„Kiedy po raz pierwszy podeszliśmy i zobaczyliśmy go w szafie, zaczęliśmy się śmiać” (fot. FB/Missoula County Sheriff's Office)

Policjanci z Montany otrzymali zgłoszenie, że do jednego z domów włamał się niedźwiedź. Drapieżnik nie zrobił nikomu krzywdy. Schował się w szafie i zasnął.

Wychudzony niedźwiedź polarny szuka jedzenia. Mieszkańcy Norylska zaskoczeni wizytą

Wygłodzony niedźwiedź polarny w poszukiwaniu pożywienia przeszedł prawdopodobnie 1500 kilometrów pokonując trasę od wybrzeży Oceanu Arktycznego do...

zobacz więcej

Krótko przed godziną szóstą rano rodzinę z Butler Creek w Montanie obudził podejrzany hałas. Domownicy odkryli, że po ich salonie grasuje niedźwiedź czarny.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze, spodziewali się zobaczyć siejące spustoszenie zwierzę. Drapieżnik jednak wspiął się na półkę w szafie i usnął.

Policjanci go obudzili i próbowali nakłonić do wyjścia, ale niedźwiedź nie reagował.

– Kiedy po raz pierwszy podeszliśmy i zobaczyliśmy go w szafie, zaczęliśmy się śmiać – powiedział jeden z funkcjonariuszy. – Spojrzał na nas i ziewał. Nie zachował się agresywnie – dodał.

Na miejsce został wezwany ekopatrol. Jego pracownicy wzięli ze sobą środek uspokajający. Śpiącego na dobre niedźwiedzia wyniesiono z domu na specjalnych noszach i wywieziono położonego w znacznej odległości do lasu.

źródło:
Zobacz więcej