Zbrodnia w Olecku. Rodzice mieli zamordować 9–miesięczne niemowlę

Dziecko do marca przebywało w rodzinie zastępczej (fot. Shutterstock/csivasz)

Rodzice 9-miesięcznej dziewczynki z Olecka usłyszeli zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Na wniosek prokuratury 36-latka i jej o 5 lat starszy mąż decyzją sądu trafili na trzy miesiące do aresztu. Nie przyznają się do winy.  

„Zabił także swoją duszę”. W sobotę pogrzeb Kristiny z Mrowin

W sobotę o godz. 10 w kaplicy na cmentarzu w Żarowie rozpocznie się ceremonia pogrzebowa Kristiny – 10-letniej dziewczynki zamordowanej w ubiegłym...

zobacz więcej

– 9-miesięczne niemowlę z Olecka przebywało przez kilka miesięcy w rodzinie zastępczej – poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Suwałkach Marcin Walczuk.

Rzecznik dodał, że dziecko przebywało w zawodowej rodzinie zastępczej od 25 listopada 2018 roku, decyzją Sądu Rejonowego w Olecku. Następnie, 14 marca, tego roku sąd ograniczył władzę rodzicielską rodziców poprzez poddanie ich stałemu nadzorowi kuratora i dziecko do nich wróciło.

Marcin Walczuk wyjaśnił, że kurator został zobowiązany do składania miesięcznych sprawozdań z wykonywania kontroli i nadzoru nad rodziną. 7 czerwca kurator złożył ostatnią niezapowiedzianą wizytę w rodzinie małżonków Anny W. i Grzegorza W. Kolejna była planowana na 20 czerwca. Dodatkowo kurator miał telefoniczny kontakt z rodzicami dziecka 11, 12 i 18 czerwca.

Rodzicom grozi kara od 12 lat pozbawienia wolności do dożywocia. Kobieta i jej mąż są podejrzewani, że od kwietnia do 20 czerwca znęcali się fizycznie nad dziewczynką, bijąc ją w różne części ciała.

Następnie mieli dokonać zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, uderzając ją między innymi w głowę. Dziewczynka dodatkowo miała zostać wykorzystana seksualnie.

Wyniki sekcji zwłok wskazują, że śmierć dziecka nastąpiła w wyniku działania osób trzecich. Według wstępnej opinii przyczyną śmierci było uszkodzenie mózgu.

źródło:
Zobacz więcej