RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Mazury. Pierwszy weekend wakacji i pięciu pijanych sterników

W pierwszy weekend wakacji na Szlaku Wielkich Jezior policjanci zatrzymali pięciu pijanych sterników (fot. Shutterstock/tkemot)

Policjanci z wodnych patroli zatrzymali na jeziorach pięciu pijanych sterników. Policja przypomina, że sternik na łodzi ma takie same obowiązki jak kierowca auta – musi być trzeźwy.

Wiatrakowiec spadł na dom i samochód. Pilot miał niespełna 1,4 promila alkoholu

Statek powietrzny spadł na prywatną posesję, uszkadzając dach domu i zaparkowany obok samochód. Badanie trzeźwości pilota wiatrakowca wykazało, że...

zobacz więcej

Zespół prasowy warmińsko-mazurskiej policji poinformował, że w pierwszy weekend wakacji na Szlaku Wielkich Jezior policjanci zatrzymali pięciu pijanych sterników.

Na Jeziorze Nidzkim zatrzymano mieszkańca Rucianego-Nidy, który miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu, po Tałtach pływał na skuterze mężczyzna, który miał 1,7 promila, nie posiadał za to uprawnień do kierowania skuterem wodnym. Pijany był także sternik motorówki na Tałtach i kolejny pływający skuterem – tym razem po Jeziorze Mikołajskim. Policjanci z Giżycka na Jeziorze Bocznym zatrzymali pływającego skuterem wodnym, który miał promil alkoholu w organizmie.

„Szlak wodny – to jak droga. Jeśli pływasz łodzią motorową i jesteś pod działaniem alkoholu na poziomie od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie, odpowiesz za wykroczenie. Jeśli stężenie alkoholu wynosi powyżej 0,5 promila, staniesz przed sądem jako sprawca przestępstwa, za które grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności” – przypomnieli w komunikacie wodniakom warmińsko-mazurscy policjanci. Dodali, że pływając żaglówką bez silnika, kajakiem lub rowerem wodnym pod wpływem alkoholu można otrzymać grzywnę do 500 złotych.

źródło:

Zobacz więcej