Odnaleziono ciała himalaistów. Członkowie wyprawy zaginęli pod koniec maja

Ciała przetransportowano do miasta Pithoragarh (fot. arch.PAP/EPA/NARENDRA SHRESTHA)

Ciała siedmiu himalaistów znaleziono na zboczach góry, w stanie Uttarakhand w Indiach, na wysokości blisko 6 500 metrów. Wśród ofiar jest trzech Brytyjczyków, dwóch Amerykanów, Hindus i Australijka. Policja wciąż poszukuje ósmej osoby z grupy wspinaczy.

Kolejni himalaiści zginęli wchodząc na Mount Everest

Podczas wspinaczki na Mount Everest zginęło dwóch himalaistów, Irlandczyk i Brytyjczyk – poinformowali organizatorzy wyprawy. Tym samym liczba...

zobacz więcej

Himalaiści zaginęli blisko miesiąc temu. Pod koniec maja nie wrócili do bazy w okolicach Nanda Devi. A potencjalne miejsce, gdzie mogli się znajdować, wskazało ich czterech kolegów, którzy odłączyli od zespołu podczas wspinaczki.

Chociaż ekspedycja otrzymała pozwolenie na wspinaczkę na górę Nanda Devi, to zdecydowano się na wejście na niezdobyty do tej pory szczyt w okolicach tej góry. Jednak – jak poinformował organizator wyprawy – w drodze zaskoczyła ich lawina.

Góra Nanda Devi i jej siostrzany wierzchołek Nanda Devi East należą do najbardziej wymagających szczytów świata. Jedynie niewielu wspinaczom górskim udało się je zdobyć.

źródło:
Zobacz więcej