Potężny wybuch w magazynie amunicji. Ewakuowano miasto [WIDEO]

Kilkanaście osób zostało rannych w wybuchu (fot. yt/Взрыв2)

Kilkanaście osób zostało rannych w wybuchu, do którego doszło w poniedziałek rano w magazynie amunicji w bazie wojskowej w mieście Arys na południu Kazachstanu. Władze przekazały, że wszyscy mieszkańcy ok. 45-tysięcznego miasta są ewakuowani.

Wybuch gazu w Mirsku. Strażacy ewakuowali mieszkańców

Wybuch butli z gazem w jednym z mieszkań w kamienicy w Mirsku (woj. dolnośląskie). Jedna osoba została ranna. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy...

zobacz więcej

W mieście ogłoszono stan wyjątkowy. – Sądząc po skali tego, co się dzieje, widzimy, że musimy ewakuować całe miasto. We wszystkich kierunkach będą jechać pojazdy, zabierać ludzi, przewozić do specjalnie przygotowanych obozów – przekazał szef administracji obwodu turkiestańskiego Umirzak Szukiejew. Władze apelują do mieszkańców o spokój.

Ministerstwo Obrony przekazało, że nie ma informacji na temat do rannych lub zabitych w wybuchu.

Według portalu Tangirnews w magazynie wybuchł pożar, który następnie spowodował eksplozje.Portal dodaje, że w związku z wybuchami w szpitalu w największym mieście regionu, Szymkencie, przygotowano ok. 200 łóżek oraz 30 karetek. Z ogniem na miejscu zdarzenia walczy kilkudziesięciu strażaków.

źródło:

Zobacz więcej