Raport

Epidemia koronawirusa

Szef MON: Wojsko Polskie należy do najlepszych

„Dziś Akademia Sztuki Wojennej jest uczelnią, która zajmuje się przede wszystkim doskonaleniem umiejętności wojskowych dowódców Wojska Polskiego” (fot. PAP/Tomasz Gzell)

– Czerpiąc z dziedzictwa i tradycji uczelni wojskowych zachowajcie dumę i pewność, że Wojsko Polskie należy do najlepszych – powiedział w poniedziałek szef MON Mariusz Błaszczak do wykładowców i słuchaczy Akademii Sztuki Wojennej.

„Chodzi o to, by agresja na Polskę oznaczała realne kłopoty agresora”

Wzmacnianie polskiej armii jest reakcją na agresywna politykę Rosji – powiedział szef MON Mariusz Błaszczak. W tym kontekście wymienił zakup...

zobacz więcej

Minister obrony narodowej wziął udział w uroczystości wręczenia sztandaru mieszczącej się w stołecznym Rembertowie Akademii Sztuki Wojennej.

Szef MON podkreślił, że Akademia Sztuki Wojennej dziedziczy tradycje zarówno Szkoły Rycerskiej, jak i odrodzonej 100 lat temu Wyższej Szkoły Wojennej. – Dziś Akademia Sztuki Wojennej jest uczelnią, która zajmuje się przede wszystkim doskonaleniem umiejętności wojskowych dowódców Wojska Polskiego, ale także kształtowaniem postaw w duchu patriotyzmu i gotowości do poświęcenia – podkreślił minister obrony narodowej.

Jak mówił, przed chwilą nadany sztandar jest symbolem najważniejszych wartości dla żołnierza polskiego, a więc jest symbolem wierności, honoru i męstwa. – Życzę wszystkim pracownikom naukowo-dydaktycznym Akademii satysfakcji ze swej działalności (...), a słuchaczom Akademii życzę podnoszenia umiejętności dowódczych, ugruntowania wiedzy, która dotyczy wyzwań, przed którymi stoi nasza ojczyzna i Wojsko Polskie – powiedział Błaszczak.

– Życzę, abyście czerpiąc z dziedzictwa i tradycji uczelni wojskowych, zachowali dumę i pewność, że Wojsko Polskie należy do najlepszych – dodał minister.

źródło:

Zobacz więcej