RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Edukacja seksualna w Warszawie za 4,5 mln zł wśród projektów budżetu partycypacyjnego

Część założeń projektu pokrywa się z postulatami deklaracji LGBT, podpisanej przez prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)
Część założeń projektu pokrywa się z postulatami deklaracji LGBT, podpisanej przez prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

„Edukacja seksualna – dobrowolne warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych” – taki projekt znalazł się wśród zgłoszeń do tzw. budżetu obywatelskiego Warszawy. Oprócz warsztatów zakłada on m.in. obecność „latarnika” w każdej warszawskiej dzielnicy, akcję promocyjną oraz działania artystyczne, jak np. spektakl teatralny. Kwota? 4 mln 628 tys. zł.

Abp Jędraszewski: Karta LGBT i instrukcje WHO są programami deprawacji dzieci

Wprowadzane przez niektóre samorządy do polskich szkół karta LGBT i instrukcje WHO, dotyczące tzw. wychowania seksualnego młodzieży i dzieci, w tym...

zobacz więcej

Jak czytamy na stronie internetowej stołecznego Urzędu Miasta dotyczącej budżetu partycypacyjnego, działania miałyby być prowadzone w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, domach kultury czy „przestrzeniach sąsiedzkich” miasta.

Choć o przeznaczeniu środków z budżetu partycypacyjnego decydują mieszkańcy stolicy, to wspomniany projekt jest zbieżny z postulatami deklaracji LGBT, podpisanej w lutym przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Również tam pojawił się pomysł edukacji seksualnej w szkołach czy instytucji „latarników”.

Jeśli warszawiacy poprą projekt, środowisko LGBT+ otrzyma „potężne wsparcie finansowe i możliwość rozpowszechniania wśród dzieci, ale także i dorosłych, swojej ideologii, a także zapisów karty WHO dotyczących edukacji seksualnej dzieci, przeciwko której tak ostro protestowali rodzice” – czytamy w portalu wPolityce.pl.

Według założeń projektu warsztaty edukacji seksualnej miałyby obejmować takie zagadnienia jak: mowa nienawiści, in vitro, życie uczuciowe, choroby przenoszone drogą płciową, tożsamość płciowa, pornografia, adopcja, seks w internecie, bliskość czy stawianie granic.

Oprócz warsztatów i działań przez sztukę zgłoszenie obejmuje „wprowadzenie w każdej dzielnicy dyżurów (minimum 200h/rok) latającego „latarnika” – terapeuty/psychologa – do którego młodzież będzie mogła zgłosić się ze swoimi problemami dotyczącymi sfery intymnej” – czytamy na stronie internetowej budżetu obywatelskiego stolicy.

W czasie Parady Równości Rafał Grupiński z PO zapytany o główny postulat środowisk LGBT – legalizację związków partnerskich – powiedział, że „będą w tej sprawie działać progresywnie, ale po dwudziestym którymś października”. – Po prostu musimy też prowincję przyciągnąć do głosowania (…) stąd też dzisiaj nie eksponujemy tego za bardzo. Może to Rafał (Trzaskowski – red.) robić w Warszawie, ale my tego nie możemy mówić w Pleszewie czy w Świebodzinie, tak? – mówił w maju polityk opozycji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej