Brudziński: Ubolewanie nad sposobem zatrzymania może mieć niebezpieczne skutki w przyszłości

– Ubolewanie nad sposobem zatrzymania mężczyzny podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny może mieć bardzo niebezpieczne skutki w przyszłości – powiedział w poniedziałkowym programie „#Jedziemy” w TVP Info europoseł PiS Joachim Brudziński. Jak dodał, „może to powodować w innych sytuacjach, kiedy będzie niezbędne ostre, czasami nawet brutalne wejście policji, taki hamulec, że może lepiej nie, bo znowu rozlegnie się krzyk po lewej stronie sceny politycznej”.

Adam Bodnar „ubolewa nad nieprofesjonalnym zachowaniem policji”

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, w wywiadzie dla tygodnika „Wprost” „ubolewa nad nieprofesjonalnym działaniem policji”. W środę w ramach...

zobacz więcej

Joachim Brudziński przyznał na antenie TVP Info, że „Polska jest krajem, w którym będą i są zachowywane prawa osób oskarżonych czy podejrzanych”.

– Natomiast Polska nie może być państwem, w którym w zależności od poglądów czy sympatii Rzecznika Praw Obywatelskich (…) będziemy różnie traktować podejrzanych przestępców – powiedział. Dodał, że „nigdy nie można dopuścić do sytuacji, w której jeden z podejrzanych będzie traktowany w sposób brutalny, w sposób nieadekwatny, natomiast inny będzie brany pod obronę”.

Były szef MSWiA stwierdził, że policjanci, podczas zatrzymania podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny, zachowali się bardzo dobrze i „wykonali perfekcyjnie swoją pracę”.

Zdaniem Joachima Brudzińskiego „wylewanie krokodylich łez” nad sposobem zatrzymania mężczyzny, może mieć w przyszłości bardzo niebezpieczne skutki. – Może to powodować w innych sytuacjach, kiedy będzie niezbędne ostre, czasami nawet brutalne wejście policji, taki hamulec, że może lepiej nie, bo znowu rozlegnie się krzyk po lewej stronie sceny politycznej – powiedział.

Europoseł PiS podkreślił, że państwo musi „zawsze stać po stronie ofiary, a nie przestępcy”. Zaznaczył jednak, że przestępca również ma swoje prawa, których nikt mu nie odbiera.

źródło:
Zobacz więcej