RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kąpali się w rzymskiej fontannie. Dostali grzywny po 450 euro

Za kąpiele w fontannach w Rzymie turyści dostali grzywny po 450 euro (fot. Shutterstock/givaga)

Ośmioro turystów w Rzymie zostało ukaranych w niedzielę grzywnami w wysokości po 450 euro za kąpiele w fontannach. Straż miejska stanowczo egzekwuje nowe przepisy, zabraniające zachowań chuligańskich i pozbawionych szacunku dla zabytków stolicy.

Fontanna di Trevi pod specjalnym nadzorem. Nowa organizacja ruchu

Oglądanie rzymskiej fontanny di Trevi teraz pod czujnym okiem sił porządkowych i wolontariuszy. Przed słynnym zabytkiem wytyczono trasę zwiedzania....

zobacz więcej

Rzymskie media podały, że turysta z Ukrainy otrzymał karę za wejście do fontanny Barcaccia na placu Hiszpańskim. Siedem innych osób zostało przyłapanych na kąpielach w fontannach przy monumentalnym Ołtarzu Ojczyzny na placu Weneckim. Tam grzywny zostały wystawione turystom z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji i Indii.

Pod specjalnym nadzorem jest też słynna rzymska Fontanna Di Trevi, która najczęściej jest miejscem zachowań turystów, uważanych za niegodne w historycznym mieście czy za akty chuligaństwa.

Zgodnie z przepisami uchwalonymi na początku czerwca zabronione jest także m.in. chodzenie z gołym torsem oraz moczenie nóg w fontannach. Nie wolno też dotykać ustami ulicznych kranów z wodą pitną.

źródło:

Zobacz więcej