RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Wieśniak” i jego kompani sprzedali narkotyki za prawie 2,5 mln zł

Podczas przeszukań w mieszkaniach gangsterów znaleziono m.in. broń palną (fot. policja.gov.pl)

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 11 członków gangu z woj. dolnośląskiego, który zaopatrywał w narkotyki grupy przestępcze z całego kraju. Według śledczych śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej, podejrzani sprzedali narkotyki warte prawie 2,5 mln zł. Gang miał w swojej ofercie m.in. amfetaminę, haszysz, marihuanę, mefedron.

Policjanci CBŚP popsuli święta gangsterom z Wrocławia

Prawie 12 mln zł mogli zarobić członkowie dolnośląskiego gangu przemycający narkotyki z Holandii do Polski. W Wigilię funkcjonariusze uderzyli w...

zobacz więcej

Funkcjonariusze kieleckiego zarządu CBŚP wspierani przez kolegów z Wrocławia zatrzymali przed tygodniem 11 członków dolnośląskiego gangu handlarzy i przemytników narkotyków.

Wśród zatrzymanych są m.in. Michał T. ps. „Wieśniak”, Mariusz J. ps. „Jawor”, Paweł M. ps. „Żaba”, Mariusz S. ps. „Kwiatek” i Marek K. ps. „Scyzor”. Podczas przeszukań w mieszkaniach gangsterów znaleziono m.in. broń palną oraz niewielkie ilości amfetaminy, heroiny i haszyszu.

W Śląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, podejrzani usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także produkcji, handlu oraz wewnątrzwspólnotowego obrotu znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych. Ośmiu gangsterów zostało aresztowanych na trzy miesiące. Za przestępstwa narkotykowe podejrzanym grozi kara do 12 lat więzienia.

Od jesieni 2018 r. śląskie „pezety” wspierane przez funkcjonariuszy CBŚP rozpracowują działający na Dolnym Śląsku narkogangu.

Na trop grupy śledczy wpadli po tym, jak w Norwegii zatrzymano kuriera z ponad 20 kg haszyszu. W ciągu kilku tygodni wpadło kilkanaście kolejnych osób. Wyjaśnienia kilku podejrzanych pozwoliły na rozpracowanie gangu oraz jego klientów. W ciągu ostatniego półrocza zatrzymano w sumie blisko 30 osób. Udało się ustalić, że gang działał od czerwca 2015 do września 2018 r. W sumie jego członkowie prowadzili do obrotu narkotyki warte co najmniej 12 mln zł. Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

źródło:
Zobacz więcej