Ojciec Święty do więźniów: Jesteśmy grzesznikami, ale możemy powstać

„Podtrzymuje nas na tej drodze wiara i nadzieja, że Pan, bogaty w miłosierdzie, zawsze stoi obok nas” – przypomina Papież (fot. PAP/CPP/IPA/ALESSIA GIULIANI)

„Jesteśmy grzesznikami, ale możemy powstać" - pisze Papież Franciszek w liście do więźniów, który przekazał im za pośrednictwem kard. Ernesta Simoniego. To odpowiedź na słowa, które wcześniej sami więźniowie przesłali przez albańskiego purpurata do Papieża.

Franciszek przeciw cyberprzemocy. „Wypowiedzcie wojnę nękaniu”

Papież Franciszek zaapelował w piątek do młodzieży, by zwalczała cyberprzemoc. Watykański urząd powołany z inicjatywy papieża w celu...

zobacz więcej

Osadzeni na wyspie Gorgona, w rejonie Livorno we Włoszech, otrzymali w tych dniach podwójny cenny prezent: list od Papieża Franciszka oraz odwiedziny kard. Ernesta Simoniego, starszego już wiekiem albańskiego niezłomnego kapłana, który w latach 1963-1990 był skazany na przymusowe roboty. Hierarcha przywiózł więźniom list od Papieża.

Zwracając się do więźniów Franciszek napisał: „Kiedy idziemy prosić Pana o przebaczenie, On zawsze nam przebacza, nie męczy się nigdy okazywaniem nam przebaczenia i podnoszeniem z prochu naszych grzechów”.

Ojciec Święty zachęcił osadzonych do spojrzenia w przyszłość z ufnością oraz skorzystania ze wsparcia kapelana oraz wychowawców, aby podjąć drogę przemiany oraz odnowy wewnętrznej.

„Podtrzymuje nas na tej drodze wiara i nadzieja, że Pan, bogaty w miłosierdzie, zawsze stoi obok nas” - podkreślił wikariusz Chrystusowy.

źródło:
Zobacz więcej