Genialny gitarzysta z Kielc gwiazdą amerykańskiego „Mam talent” [VIDEO]

Marcin Patrzałek wygrał programy talent show w Polsce i we Włoszech. Wydał także dwa albumy (fot. TVP)

Osiemnastoletni gitarzysta i kompozytor Marcin Patrzałek z Kielc podbił swoim występem serca jurorów amerykańskiego „Mam talent” („America’s Got Talent”). „Stary, rozwalasz system” - piszą amerykańscy internauci.

„Jeszcze nigdy nie widziałem, żeby ktoś grał na gitarze tak jak Ty. Nieeeesamowite!”, „Stary, ty nie musisz śpiewać, Twoja gitara rozwala system”, „Poziomy umiejętności gry na gitarze: amator, początkujący, podstawowy, zawodowy, szaleńczy, Marcin” – to tylko niektóre wpisy pod nagraniem prezentującym występ Marcina Patrzałka w „America’s Got Talent”. Czy zasłużone? Przekonajcie się sami:To nie pierwszy występ artysty w programie tego rodzaju. Już w wieku 14 lat zwyciężył polską edycję programu „Must Be The Music. Tylko muzyka”. Jest jedynym solowym gitarzystą, który wygrał w Polsce program tego rodzaju. W roku 2018 wygrał włoski talent show „Tú Sí Que Vales”.

Polak podbił serca włoskich widzów. Wygrał w talent show „Tu Si Que Vales”

Polski mistrz gitary Marcin Patrzałek wygrał włoski program talent show „Tú Sí Que Vales” (tłum. jesteś tego wart). Wcześniej 18-latek z Kielc...

zobacz więcej

Marcin Patrzałek mówi sam o sobie: – Dźwięki fascynowały mnie od dziecka, cały czas słyszałem w myślach jakieś kompozycje abstrakcyjnych dźwięków. Już bawiąc się zabawkami chciałem tworzyć – mówi osiemnastolatek w rozmowie z gospodarzem „America’s Got Talent”, Terrym Crewsem.

Patrzałek opowiada, że zanim wziął do ręki gitarę – nastąpiło to, gdy miał dziesięć lat – był dzieckiem bardzo nieśmiałym. Instrument wszystko zmienił, bo Marcin zorientował się, że przez muzykę może wyrazić siebie. – Wyszedłem do ludzi, nawiązałem przyjaźnie – opowiada.

W 2016 r. 18-latek wydał swój pierwszy album, pt. „HUSH” z dziesięcioma utworami, wśród których były jego własne kompozycje oraz aranżacje i remiksy innych utworów.

W roku 2018 r. wyszedł kolejny album artysty zatytułowany „revAMP” z jego własnymi aranżacjami, między innymi V Symfonii Beethovena, z którą wystąpił przed jury i widownią amerykańskiej edycji show "Mam talent". To nagranie, opublikowane również na Facebooku, miało 30 milionów odsłon.

źródło:
Zobacz więcej