„To właśnie tata jest pierwszym superbohaterem w życiu dziecka”. Życzenia od polityków

Minister życzyła ojcom, by z dumą i radością pełnili swoje role (fot. pixabay.com/Bob_Dmyt)

Premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Marek Kuchciński i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa, złożyli życzenia wszystkim tatom z okazji Dnia Ojca.

Wyjątkowe święto. Pokażcie nam bukiety dla waszych mam

Dziś wszystkie mamy obchodzą swoje święto. To czas, aby okazać im wdzięczność za trud włożony w nasze wychowanie i obdarowanie nas bezcenną...

zobacz więcej

Premier Mateusz Morawiecki złożył na Twitterze życzenia z okazji Dnia Ojca.

„Drodzy Ojcowie, chciałbym szczególnie dziś podziękować Wam za to, że jesteście tak wspaniałym wzorcem do naśladowania dla Waszych dzieci i wnuków. Składam najserdeczniejsze życzenia radości i uśmiechów Waszych pociech, które są najlepszą nagrodą za trudy wychowania” - napisał szef rządu na portalu społecznościowym.

Życzenia złożyła także szefowa MRPiPS.

„Życzę Wam, drodzy Tatusiowie, byście z dumą i radością pełnili swoje role; pamiętajcie, że tak jak Wy uczycie swoje dzieci świata, tak i one mogą nauczyć Was wiele” – napisała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa z okazji Dnia Ojca.

Jak dodała, rola taty – podobnie jak mamy – jest w rodzinie wyjątkowa i niepowtarzalna. „To właśnie tata jest pierwszym superbohaterem w życiu dziecka, ogromnym autorytetem i wzorem mężczyzny zarówno dla syna, jak i dla córki” – czytamy w życzeniach minister opublikowanych w niedzielę na stronie resortu.

Szefowa MRPiPS zaznaczyła, że bycie ojcem to wielka odpowiedzialność i zaszczyt.

„I chociaż mama i tata często inaczej wyrażają swoją miłość, nie ma wątpliwości, że kochacie swoje dzieci najbardziej na świecie” – podkreśliła.

Minister życzyła ojcom, by z dumą i radością pełnili swoje role. „Pamiętajcie, że tak jak Wy uczycie swoje dzieci świata, tak i one mogą nauczyć Was wiele. To między innymi anielska cierpliwość, odpowiedzialność za drugiego malutkiego człowieka, a także wrażliwość i całkowicie bezinteresowna miłość. Życzę Wam, byście jak najwięcej czasu mogli spędzać ze swoimi pociechami - zarówno tymi najmłodszymi, jak i podrośniętymi, a także tymi już całkiem dorosłymi. Świętujcie razem ten wspaniały dzień! Wszystkiego najlepszego!” – napisała Borys-Szopa.

Na twitterze życzenia złożył Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Marek Kuchciński.

źródło:

Zobacz więcej