Przywódca Korei Płn. otrzymał list od Donalda Trumpa. Zastanowi się nad jego treścią

Według KCNA Kim dong Un wyraził satysfakcję z doskonałej treści listu (fot. PAP/EPA/KCNA)

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un otrzymał osobisty list od prezydenta USA Donalda Trumpa – poinformowała w niedzielę rano czasu lokalnego północnokoreańska agencja prasowa KCNA.

Sprzeczne relacje USA i Korei Płn. po szczycie w Hanoi

USA i Korea Płn. przedstawiły w czwartek odmienne relacje ze szczytu przywódców obu krajów, który zakończył się tego dnia w Hanoi bez porozumienia...

zobacz więcej

Według KCNA Kim wyraził satysfakcję z doskonałej treści listu od amerykańskiego prezydenta i zapewnił, że poważnie zastanowi się nad jego zawartością.

Północnokoreańska agencja nie podała żadnych szczegółów listu.

Mimo dwóch spotkań na szczycie przywódców Korei Północnej i USA, stosunki między tymi krajami nadal są napięte.

Drugi szczyt, który odbył się w lutym br. w Hanoi, nie przyniósł oczekiwanego porozumienia w kwestii denuklearyzacji ani ewentualnego złagodzenia międzynarodowych sankcji nałożonych na Pjongjang za jego zbrojenia. Dwustronne negocjacje nuklearne znalazły się w martwym punkcie.

Korea Płn. przeprowadziła w ostatnich miesiącach również dwa testy rakiet balistycznych, które według doradcy Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona oraz japońskich i południowokoreańskich władz naruszały rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Donald Trump oświadczył na początku czerwca, że jest skłonny spotkać się z Kimem ponownie w odpowiednim czasie. Prezydent Korei Południowej Mun Dze In poinformował niedawno, że trwają rozmowy na temat trzeciego szczytu USA-KRLD.

źródło:

Zobacz więcej