Wzrasta zagrożenie ze strony neonazistowskich ugrupowań w Niemczech

Szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas przyznał, że Niemcy mają problem z neonazistowskim terrorem (Fot. PAP/DPA/Maurizio Gambarini)

Coraz więcej dowodów wskazuje na to, że sprawcami zabójstwa niemieckiego polityka CDU Waltera Luebcke dokonanego trzy tygodnie temu w miejscowości Kassel byli ludzie powiązani z ideologią neonazistowską.

Polityk niemieckiej CDU zastrzelony we własnym domu. Dostawał listy z pogróżkami

Polityk rządzącej Niemcami partii CDU Walter Luebcke został zastrzelony na tarasie swojego domu. Media ujawniają, że wcześniej otrzymywał listy z...

zobacz więcej

Niemiecki szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Horst Seehofer przyznał w rozmowie z grupą medialną „Funke”, że neonazizm stał się poważnym problemem dla państwa. Podczas piątkowej konferencji prasowej powiedział, że „radykalizm i ekstremizm są znaczącym i poważnym zagrożeniem dla społeczeństwa.”

– Musimy zwalczać skrajny ekstremizm wszelkimi prawnymi środkami, jakie państwo posiada, wszędzie tam, gdzie jest to możliwe – powiedział Seehofer.

Kanclerz Angela Merkel zapewniła w sobotę w Dortmundzie, że zamordowanie Waltera Luebcke będzie szybko i sprawnie wyjaśnione. – W przeciwnym razie całkowicie utracimy wiarygodność, a my potrzebujemy czegoś zupełnie innego, czyli zaufania – powiedziała Merkel.

Szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas przyznał w sobotnim „Bild Zeitung”, że Niemcy mają problem z neonazistowskim terrorem. Z danych MSW wynika, że obecnie w Niemczech 12 tysięcy neonazistów jest gotowych do użycia przemocy wobec innych. 450 z nich jest poszukiwanych listami gończymi.

źródło:

Zobacz więcej