Resort finansów ostrzega: Fałszywe maile z niebezpiecznym oprogramowaniem

Ministerstwo apeluje o nieotwieranie linków i załączników z e-maili od nieznanych nadawców (fot. Shutterstock/Rawpixel.com)

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi wiadomościami rozsyłanymi pocztą elektroniczną. Ich nadawcy podszywają się pod resort, rozsyłając maile z linkiem lub załącznikiem z niebezpiecznym oprogramowaniem.

Nastoletni oszuści internetowi zatrzymani przez policję

Policja zatrzymała trzech 19-latków z gminy Praszka, podejrzanych o dokonanie serii oszustw internetowych. Jak informuje biuro prasowe KW Policji w...

zobacz więcej

„Pocztą elektroniczną rozsyłane są fałszywe wiadomości podszywające się pod resort finansów. Wiadomości te różnią się treścią, ale zawsze zawierają link lub załącznik z niebezpiecznym oprogramowaniem” – napisał resort w piątek w komunikacie.

MF wskazuje, że „fałszywe wiadomości służą wyłudzeniu informacji i nie pochodzą z Ministerstwa Finansów ani z Krajowej Administracji Skarbowej”.

„Otwieranie linków lub załączników zamieszczonych w takich wiadomościach, jak również wysyłanie odpowiedzi do nadawcy, jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem” – ostrzega ministerstwo.

Resort prosi o dokładną weryfikację adresu nadawcy pod kątem zgodności z domeną mf.gov.pl.

„Apelujemy o nieotwieranie linków i załączników z e-maili od nieznanych nadawców, a także nieodpowiadanie na takie wiadomości” – czytamy.

źródło:

Zobacz więcej