Polacy chętnie zmieniają pracę. Szukają wyższych wynagrodzeń

Dobra sytuacja na rynku pracy wpływa na skłonność do szybkiej zmiany pracodawcy (fot. Shutterstock/baranq)

Firmy tracą już ok. 16 proc. pracowników, którzy odchodzą, szukając przede wszystkim wyższego wynagrodzenia lub lepszych możliwości kariery – czytamy w piątkowym wydaniu „Rzeczpospolitej”.

Rozwijamy się szybciej niż UE. Chwali nas Eurostat

W 2018 r. Polska rozwijała się szybciej niż UE i osiągnęła 71 proc. średniej unijnej w PKB na mieszkańca. Do średniego poziomu UE zbliżyliśmy się...

zobacz więcej

„Rzeczpospolita” podaje, że według wstępnych wyników badania firmy rekrutacyjnej Antal w ciągu minionego roku aż 16 proc. pracowników złożyło wypowiedzenie.

W porównaniu z półroczem 2016 r. skala dobrowolnych odejść pracowników wzrosła aż o połowę – napisano.

– Dobra sytuacja na rynku pracy wpływa na skłonność do szybkiej zmiany pracodawcy, jeśli pracownicy nie są w pełni zadowoleni z obecnego – powiedział dziennikowi prezes Antal Artur Skiba. Zwrócił również uwagę, że koszty rotacji – czasem szacowane nawet na równowartość dwuletniej pensji specjalisty.

– Wypowiedzenie złożone przez menadżera odpowiedzialnego za strategię rozwoju może firmę kosztować setki tysięcy złotych, biorąc pod uwagę utracone korzyści: know-how czy zbudowane relacje biznesowe – powiedział Skiba „Rzeczpospolitej”.

źródło:

Zobacz więcej