RAPORT

Wojna na Ukrainie

Reakcje internautów na oświadczenie Bodnara. „Kolejna kompromitacja RPO”

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar (fot. arch.PAP/Jakub Kamiński)
Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar (fot. arch.PAP/Jakub Kamiński)

„Kolejna kompromitacja RPO”; „Bodnar zwariował z nienawiści”; „Czy Adam Bodnar to na pewno Rzecznik Praw Obywatelskich, czy też raczej Rzecznik Praw Oprawców?” – to tylko niektóre reakcje polityków, dziennikarzy i internautów na oświadczenie Adama Bodnara dotyczące zatrzymania i traktowania Jakuba A., oskarżonego o zamordowanie 10-letniej Kristiny.

„Kajdanki i nocne przesłuchania nie były potrzebne”. RPO interweniuje ws. mordercy z Mrowin

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar w ramach Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur wystosował oświadczenie „w związku z zatrzymaniem i...

zobacz więcej

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar w ramach Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur wystosował oświadczenie „w związku z zatrzymaniem i traktowaniem mężczyzny” – 22-letniego Jakuba A. – podejrzanego o brutalne zamordowanie 10-letniej Kristiny w Mrowinach.

Jak wskazano, „zatrzymany nie stawiał oporu”, więc „nie były potrzebne kajdanki zespolone ani chwyt obezwładniający”. Stwierdzono też, że przesłuchanie mężczyzny i wizje lokalne – które odbyły się w godzinach nocnych i doprowadziły do przyznania do winy – to „pogwałcenie praw człowieka”.

Do oświadczenia odnieśli się politycy, dziennikarze i internauci, którzy skrytykowali Adama Bodnara.

„Polska Policja zachowała się tak jak przewidują procedury i adekwatnie do zarzucanego czynu” – napisał wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

„Kolejna kompromitacja RPO. Wg. Adama Bodnara człowiekowi, który przyznał się do brutalnego morderstwa 10-letniej dziewczynki nie należało... nakładać kajdanek. Czas na dymisje RPO” – podkreślił europoseł PiS Patryk Jaki.

Rzecznik KGP: Bodnar powinien złożyć kondolencje rodzinie 10-latki, a policjantom podziękować

– Nie wierzę, to zapewne fake, bo przecież Rzecznik Praw Obywatelskich, który przede wszystkim powinien mieć na uwadze prawa rodziny okrutnie...

zobacz więcej

Posłanka Anna Siarkowska zauważyła, że Bodnar „nie upomniał się ani o oskarżonego beznogiego, któremu pani sędzia kazała się czołgać, ani o wyszydzanych i obrażanych chrześcijan”. „Sprzeciwiał się za to upublicznieniu danych o pedofilach, a teraz staje w obronie mordercy 10-letniej Kristiny” – dodała.

„Czy Adam Bodnar to na pewno Rzecznik Praw Obywatelskich, czy też raczej Rzecznik Praw Oprawców?” – zapytała.

„Rzecznik Praw Obywatelskich wskazuje, że nie należało mordercy 10-latki zakładać kajdanek. Panie rzeczniku, jemu kajdanki, a Panu kaftan” – napisał dziennikarz Krzysztof Stanowski.

Poseł PiS Waldemar Andzel podkreślił, że obecnie „niestety nie mamy Rzecznika Praw Obywatelskich”. „Ale mamy rzecznika zwyrodnialców mordujących dzieci” – stwierdził.


„Bodnar zwariował z nienawiści (…). A czemu zabrał głos? Bo każda okazja dobra by uderzyć w państwo i PiS. Nawet jeśli w konsekwencji staje się po stronie morderców” – zauważył dziennikarz Dawid Wildstein.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej