RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Polak dźgnięty nożem przez imigranta z Nepalu. Rannemu pomógł Marokańczyk

Do napaści doszło w Genui we Włoszech (fot. tvp.info/Piotr Król)

33-letni imigrant z Nepalu dźgnął w Genui nożem w gardło 48-letniego Polaka, który miał mu odmówić pieniędzy na papierosy – informuje portal polsatnews.pl. Napastnika odnalazła i zatrzymała policjantka, instruktorka taekwondo.

Niemcy: Nożownik o wyglądzie „południowca” zaatakował Polaka obok meczetu. Ofiara nie żyje

Dwudziestoletni Polak mieszkający w Neumünster w północnych Niemczech padł ofiarą nożownika o wyglądzie „południowca”, czyli osoby przybyłej z...

zobacz więcej

Jak informuje polsatnews.pl, do napaści doszło w nocy z wtorku na środę. Według włoskich mediów wszystkie osoby uczestniczące w zajściu to osoby bezdomne.

Pomiędzy Polakiem a Nepalczykiem miało dojść do kłótni o pieniądze na papierosy. Rozwścieczony odmową Nepalczyk dźgnął Polaka nożem w gardło i uciekł, porzucając nóż w śmietniku.

Świadkiem ataku był inny bezdomny, Marokańczyk. To on wezwał policję i pogotowie ratunkowe. Polak z ciężkimi obrażeniami szyi został przewieziony do szpitala.

Napastnika odnalazła jedna z miejscowych policjantek. Mężczyzna próbował ją zaatakować, jednak policjantka, instruktorka taekwondo, obezwładniła go bez problemu.

źródło:
Zobacz więcej