Kard. Nycz: Chcemy przeprosić Boga za grzechy profanacji mszy św. i parodii procesji Bożego Ciała

Metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz (C) podczas uroczystości Bożego Ciała (fot. PAP/Marcin Obara)

Chcemy przeprosić Boga za grzechy profanacji Najświętszego Sakramentu, profanacji mszy św., parodii procesji Bożego Ciała, które miały miejsce na ulicach naszych miast - powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas centralnej procesji Bożego Ciała w Warszawie.

Działacz LGBT „odprawił mszę” na paradzie równości. Polska Rada Ekumeniczna odcina się od niego

Żaden z kościołów Polskiej Rady Ekumenicznej nie ma nic wspólnego z Szymonem Niemcem – powiedział w niedzielę prezes Rady biskup Jerzy Samiec....

zobacz więcej

W homilii wygłoszonej przy czwartym ołtarzu, zbudowanym na Placu Piłsudskiego w Warszawie, kard. Nycz przypomniał że – zgodnie z apelem Konferencji Episkopatu Polski – podczas procesji wierni w całej Polsce śpiewali suplikację będąca przebłaganiem za m.in. „nabożeństwo ekumeniczne”, do którego doszło przed warszawską Paradą Równości.

– Chcemy w ten sposób przeprosić i przebłagać Pana Boga za grzechy profanacji Najświętszego Sakramentu, profanacji mszy św., parodii procesji Bożego Ciała, jakie to wydarzenia miały miejsce na ulicach naszych miast, także naszego miasta – wyjaśnił.

Zdaniem hierarchy są to grzechy z zewnątrz Kościoła. – Ale śpiewając suplikację, przepraszamy dzisiaj także za grzechy pochodzące z wnętrza Kościoła, a więc za nasze grzechy, osłabiające siłę naszego świadectwa dawanego Chrystusowi wobec współczesnego świata, do którego jesteśmy posłani – podkreślił.

Zaapelował, aby odśpiewane w czwartek suplikacje, a także dziękczynne Te Deum, postawiły wiernych w pokorze wobec Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

– Trwanie przy nim jest jedynym z najbardziej autentycznych doświadczeń naszego bycia Kościołem – ocenił kard. Nycz.


źródło:

Zobacz więcej