RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sekielski: Po moim filmie opozycja stchórzyła. Woleli milczeć dla kariery

Skielski zapowiedział też drugą część filmu (fot. sekielski/yt)

Po emisji filmu wszyscy byli oburzeni, latały dziecięce buciki. A potem opozycja dała sobie wmówić, że przegrała eurowybory, bo pojawił się ten dokument. Wolą milczeć dla własnej kariery – oświadczył Tomasz Sekielski, współautor filmu „Tylko nie mów nikomu”. Zapowiedział też, że jesienią zostanie wyemitowana druga część filmu.

Sekielski: Księża z naszego filmu współpracowali ze Służbą Bezpieczeństwa

– Przeglądałem archiwa Instytutu Pamięci Narodowej. Zarówno ksiądz Jan A., który wykorzystywał jedną z bohaterek naszego filmu, ks. Cybula oraz ks....

zobacz więcej

W maju na oficjalnym profilu Tomasza Sekielskiego na kanale YouTube premierę miał dokument pt. „Tylko nie mów nikomu”, w którym przedstawione zostały przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne.

W dwugodzinnym dokumencie znalazły się m.in. wywiady z ofiarami księży, zapis konfrontacji ofiar i księży, rozmowy z psychologiem i prawnikami. Można zobaczyć zdjęcia bohaterów sprzed lat, kamera towarzyszy im w podróżach do miejsc, w których – jak opisują – dochodziło do molestowania.

Tomasz Sekielski podczas spotkania z mieszkańcami Szczecina rozmawiał o problemach współczesnego Kościoła i o tym, co zmieniło się po ukazaniu jego filmu.

– Po emisji filmu wszyscy byli oburzeni, latały dziecięce buciki, a potem opozycja dała sobie wmówić, że przegrała eurowybory, bo pojawił się ten dokument. Przegrali, bo nic nie robili – mówił Sekielski. – Wolą milczeć dla własnej kariery. To wielkie tchórzostwo politycznej opozycji – wskazał, cytowany przez szczecińską „Gazetę Wyborczą”.

– Oczekujemy rewolucji, a to będzie ewolucja. Mogę się założyć, że powstanie niezależna komisja ds. pedofilii. Niezależna od Kościoła – zaznaczał.

Dziennikarz poinformował też, że jesienią wyemitowana zostanie drugą część „Tylko nie mów nikomu”. – To będzie bardzo mocny film – zapowiedział Sekielski.

źródło:
Zobacz więcej