RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Morderca Kristiny wypożyczył samochód do uprowadzenia dziewczynki

Policja i media przed prokuraturą w Świdnicy podczas przesłuchania mężczyzny zatrzymanego ws. zabójstwa dziewczynki (fot. PAP/Maciej Kulczyński)
Policja i media przed prokuraturą w Świdnicy podczas przesłuchania mężczyzny zatrzymanego ws. zabójstwa dziewczynki (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Najnowsze

Popularne

Jakub A. użył do porwania 10-letniej Kristiny samochodu z wypożyczalni – dowiedział się nieoficjalnie portal tvp.info. Mężczyzna wynajął hyundaia, a oddając samochód miał być zdenerwowany. Jakub A. próbował także zacierać ślady obecności dziewczynki w aucie.

Koniec roku szkolnego w Mrowinach. Matka Kristiny odebrała jej świadectwo

W szkole w Mrowinach, do której chodziła ofiara brutalnego mordu, 10-letnia Kristina, pojawiła się mama dziewczynki. Przyszła odebrać świadectwo...

zobacz więcej

Śledczy przyznali, że technicy kryminalistyczni bardzo dokładnie badają samochód, użyty przez Jakuba A. do uprowadzenia 10-kletniej Kristiny. Prokuratura nie chce jednak ujawnić, jakie ślady znaleziono w pojeździe. Tymczasem z ustaleń portalu tvp.info wynika, że Jakub A. przygotowując się do zabójstwa dziewczynki skorzystał z auta z wypożyczalni. Wybrał hyundaia i to nim pojechał do Mrowin, aby uprowadzić Kristinę.

– Kiedy oddawał auto, był zdenerwowany. Okazało się, że wysprzątał dokładnie wnętrze samochodu. Miał także wyprać tapicerkę na siedzeniach – opowiada jeden z rozmówców tvp.info.

„Kajdanki i nocne przesłuchania nie były potrzebne”. RPO interweniuje ws. mordercy z Mrowin

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar w ramach Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur wystosował oświadczenie „w związku z zatrzymaniem i...

zobacz więcej

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy nie udziela już żadnych informacji dotyczących przebiegu uprowadzenia i zabójstwa Kristiny. Nie wiadomo też, kim dokładnie był mężczyzna, którego w maju Jakub A. miał namawiać do zabójstwa dziewczynki. To właśnie ten tajemniczy mężczyzna doprowadził do Jakuba A. Wiadomo, że świadkowi nie grożą zarzuty za niepowiadomienie organów ścigania o planowanej zbrodni. Prokuratorzy ze Świdnicy dokładnie przeanalizowali przepisy i uznali, że nie ma podstawa do stawiania zarzutów zleceniobiorcy. Śledczy uznali, że świadek mógł nie wierzyć, że Jakub A. rzeczywiście szuka chętnego do zabicia dziecka.

22-letni Jakub A., student psychologii z Wrocławia, został w niedzielę zatrzymany przez policję w związku z brutalnym morderstwem na 10-letniej Kristinie z Mrowin na Dolnym Śląsku. Prokuratura Okręgowa w Świdnicy postawiła mężczyźnie zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz podżegania do zbrodni. Jakub A. początkowo nie przyznawał się do zbrodni i przedstawił śledczym swoje alibi. Jednak po wizji lokalnej i kilku godzinach przesłuchania „pękł” i powiedział, że to on zabił dziewczynkę.

Matki zabójcy i ofiary to kuzynki. „Wychowały się w Mrowinach, były ze sobą związane”

Jakub A., 22-latek podejrzany o zabójstwo Kristiny z Mrowin należy do rodziny swojej ofiary – ustaliła „Gazeta Wrocławska”. Matka zamordowanej...

zobacz więcej

10-letnia Kristina w czwartek 13 czerwca około godziny 13 wyszła ze szkoły w centrum wsi Mrowiny, miała przed sobą kilometr drogi. Ostatni raz była widziana 200 metrów od domu. Jej ciało znaleziono tego samego dnia w lesie – sześć kilometrów od Mrowin. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, dziewczynka miała poderżnięte gardło, liczne rany kłute klatki piersiowej i szyi. 10-latka miała także ślady, które miały jednoznacznie wskazywać na seksualny charakter mordu. „Narządy rodne dziecka zostały zmiażdżone narzędziem o tępych krawędziach” – informuje gazeta.

Jakub A. został aresztowany. Służba więzienna musiała przenieść mężczyznę z aresztu w Świdnicy do innej jednostki, ponieważ osadzeni grozili samosądem na zabójcy dziecka. Jakubowi A. przyznano status więźnia niebezpiecznego i przeniesiono do innego aresztu, gdzie przebywa w jednoosobowej, monitorowanej, celi.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej