Kolejna podejrzana transakcja rodziny Gawłowskiego. Usłyszeli zarzuty za koszarkę „Ewę”

Teściowie pasierba posła PO Stanisława Gawłowskiego usłyszeli kolejne zarzuty (fot. PAP/Leszek Szymański)

Teściowie pasierba posła PO Stanisława Gawłowskiego usłyszeli kolejne zarzuty. Od spółki „Odra 3” – z większościowym udziałem Skarbu Państwa, w czasach rządów koalicji PO-PSL kupili statek-hotel znacznie poniżej ceny rynkowej.

Rodzina sekretarza Gawłowskiego kupiła apartament. Akt notarialny znaleziono w jego domu

– Gdyby rodzina posła Gawłowskiego kupiła apartament to nie byłoby w tym nic złego natomiast tutaj zachodzi podejrzenie, że ta rodzina to byli...

zobacz więcej

Prokuratura Krajowa uważa, że to pozorna transakcja umożliwiająca Halinie K. i Piotrowi K. „pranie brudnych pieniędzy” – donosi Radio Szczecin.

Koszarka „Ewa” była jednostką wykorzystywaną jako hotel pracowniczy podczas wykonywania specjalistycznych prac na wodzie. Jednostka ma 25 m długości i prawie 6 m szerokości. Na statku-hotelu mogło nocować 12 osób. Wyporność jednostki to 87 m³.

Jednostka została wyceniona przez rzeczoznawców na 80 tys. złotych netto. Jednak kilka miesięcy przed transakcja sprzedaży, jej wartość została obniżona czterokrotnie.

W rezultacie, w lipcu 2014 roku „Ewę” kupił teść pasierba Stanisława Gawłowskiego za kwotę 15 tys. zł. Przelew zrealizowany został z konta Haliny K.

Apartament Gawłowskiego w Chorwacji. Świadek: Widziałem go tam z rodziną

Reporterzy TVP3 Szczecin dotarli do świadka, który wielokrotnie widział Stanisława Gawłowskiego z rodziną w apartamencie na chorwackiej wyspie...

zobacz więcej

Ustalenia śledczych dowodzą, że rzeczywistym właścicielem „Ewy” miał być Michał L., czyli pasierb sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej.

Na razie nie wiadomo, gdzie obecnie cumuje koszarka „Ewa” – donosi Radio Szczecin.

To kolejna podejrzana transakcja, dotycząca rodziny Gawłowskiego. W tym samym roku teściowie jego pasierba dokonali innej fikcyjnej transakcji dotyczącej zakupu apartamentu w Chorwacji.

źródło:
Zobacz więcej