Trump: Spotkam się z Putinem na szczycie G-20

Władimir Putin i Donald Trump spotkali się w ubiegłym w Helsinkach (fot. Wiki/Kremlin.ru)

Prezydent USA Donald Trump oświadczył, że spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem podczas przyszłotygodniowego szczytu G-20 w japońskiej Osace.

Trump o Nord Stream 2: Niemcy stają się zakładnikiem Rosji, jeżeli coś złego się wydarzy

Niemcy stawiają się w bardzo słabej pozycji, nawet 70 proc. energii dostarczanych jest z Rosji; Niemcy stają się zakładnikiem Rosji, jeżeli...

zobacz więcej

W wywiadzie dla stacji Fox News Trump poinformował, że odbędzie spotkania zarówno z Putinem, jak i prezydentem Chin Xi Jinpingiem.

– Chcę dogadać się z Rosją i myślę, że tak się stanie. Chcę dogadać się z Chinami i myślę, że tak będzie. Spotkam się z nimi oboma w przyszłym tygodniu w Japonii na G-20 – powiedział amerykański prezydent.

Spotkanie z Xi Jinpingiem w Japonii prezydent Trump potwierdził już we wtorek, po rozmowie telefonicznej z chińskim przywódcą.

Szczyt G20 w Osace zaplanowany jest na 28-29 czerwca. Japonia po raz pierwszy sprawuje przewodnictwo w grupie G-20. Gospodarzem szczytu będzie premier Japonii Shinzo Abe. Unię Europejską będą reprezentować przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk oraz przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker

Poprzedni szczyt G-20 odbył się w Buenos Aires w 2018 r.źródło:

Zobacz więcej