RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Wyjątkowy kobierzec na Boże Ciało

Dywany w Sędzinach powstają od 2015 roku (fot. Twoje Info)

Mieszkańcy Sędzin koło Buku w Wielkopolsce już po raz piąty przygotowali wyjątkowy kobierzec z okazji Bożego Ciała. W tym roku wybrali motyw z Maryją i Jezusem Chrystusem. Zdjęcia otrzymaliśmy na platformę Twoje Info.

Obchodzimy Boże Ciało. W całym kraju odbyły się procesje

Katolicy świętują w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w Polsce potocznie nazywaną Bożym Ciałem. Na ulice miast i wsi...

zobacz więcej

Kobierzec ułożono przed wejściem do Kościoła Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i św. Wojciecha. – Rozpoczęliśmy układanie w środę o godz. 14, a zakończyliśmy po 18. Dywan przygotowało 15 osób – dzieci, młodzież i dorośli – mówi portalowi tvp.info ks. Sławomir Pawlicki, proboszcz parafii w Sędzinach.

– Dywan wykonany jest z płatków kwiatów a także z kawałków kory pomalowanych na niebiesko. Kwiaty zbierała cała parafia – wyjaśnia duchowny. – Dywany robimy co roku od pięciu lat. Pomysł zrodził się na katechezie w jednej z klas. Mówiłem uczniom o Spycimierzu (w Łódzkiem gdzie również układa się podobne kobierce – przyp. red.). Padła propozycja, że może zrobimy dywan w Sędzinach? No i zrobiliśmy – dodaje ks. Pawlicki.źródło:
Zobacz więcej