Podejrzany o zabójstwo Emiliano Sali aresztowany. Piłkarz zginął w katastrofie lotniczej

Argentyński piłkarz Emiliano Sala krótko przed śmiercią przeszedł z FC Nantes do Cardiff City (fot. arch.PAP/ EPA/EDDY LEMAISTRE)

Brytyjska policja aresztowała 64-letniego mężczyznę z hrabstwa North Yorkshire, który może mieć związek ze śmiercią argentyńskiego piłkarza Emiliano Sali. Zginął on wraz z pilotem Davidem Ibbotsonem w styczniu po tym, jak awionetka, którą lecieli z Francji do Wielkiej Brytanii, spadła do Kanału La Manche.

Samolot z nowym piłkarzem Cardiff City zniknął z radarów. Trwają poszukiwania

Samolot, na pokładzie którego znajdował się nowy piłkarz Cardiff City FC Emiliano Sala, zniknął w poniedziałek wieczorem z radarów nad kanałem La...

zobacz więcej

– W wyniku prowadzonego śledztwa zatrzymaliśmy mężczyznę podejrzanego o zabójstwo – poinformował inspektor Simon Hunter z policji w Dorset.

Po zaginięciu samolotu, którym leciał Sala, zorganizowano zbiórkę pieniędzy, w wyniku której przeprowadzono poszukiwania samolotu. Odnaleziono ciało piłkarza. Ciała pilota nie udało się odnaleźć.

28-letni argentyński napastnik Emiliano Sala krótko przed śmiercią przeszedł z FC Nantes do Cardiff City za 17 mln euro. 22 stycznia leciał z Francji do Wielkiej Brytanii, aby dołączyć do walijskiego zespołu i nazajutrz odbyć pierwszy trening.

Dwa dni po zaginięciu maszyny policja w Guernsey oficjalnie poinformowała rodziny pasażera i pilota, że akcja poszukiwawcza samolotu została zakończona. Później, dzięki funduszom zebranym przez rodzinę i fanów w internecie, akcja została wznowiona.

Argentyńskie media poinformowały, że Sala wysłał przez aplikację telefoniczną, wiadomość do rodziny. Napisał: „Jestem przerażony. Lecę samolotem, który wygląda, jakby się miał za chwilę rozpaść”.

źródło:
Zobacz więcej