„Pasażerowie są najważniejsi”. Będą pociągi specjalne na festiwal Pol'and'Rock

Specjalne pociągi na Woodstock jednak pojadą, ale będzie ich mniej, niż w poprzednich latach (fot. arch.PAP/Lech Muszyński)

Spółka Przewozy Regionalne zorganizuje dodatkowe połączenia dalekobieżne w związku z festiwalem Pol'and'Rock, znanym wcześniej jako Przystanek Woodstock. Oferta będzie jednak ograniczona ze względu na niewielkie możliwości taborowe przewoźnika. Z tej samej przyczyny wcześniej informowano, że w tym roku pociągi specjalne nie pojadą.

Jerzy Owsiak przeprasza za pomówienia i zniewagi [NAGRANIE]

Przepraszam Pana Piotra Wielguckiego, posługującego się pseudonimem „Matka Kurka”, za nieprawdziwe sformułowania dotyczące ukrywania przez niego...

zobacz więcej

Przewozy Regionalne poinformowały, że na czas festiwalu zostaną zorganizowane dodatkowe połączenia dalekobieżne; do Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego przesłała ofertę wzmocnienia również połączeń lokalnych.

Specjalne pociągi dalekobieżne pojadą na trasach:

Rzeszów - Kraków - Katowice - Wrocław - Kostrzyn, Białystok - Warszawa - Łódź - Poznań - Kostrzyn, Olsztyn - Gdańsk - Szczecin - Kostrzyn, Kraków - Kielce - Katowice - Wrocław - Kostrzyn, Kędzierzyn Koźle - Opole - Wrocław - Poznań - Kostrzyn.

Jak informują PR, tegoroczna oferta na obsługę festiwalu musiała zostać zmniejszona do możliwości operacyjnych przewoźnika, który w procesie restrukturyzacji dostosował wielkość taboru i liczbę pracowników do obsługi standardowych połączeń służących pasażerom w codziennych dojazdach np. do szkół czy do pracy.

Wcześniej pojawiały się informacje, że specjalne pociągi na festiwal organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w ogóle w tym roku nie pojadą. Interwencję w tej sprawie podjął premier Mateusz Morawiecki.

Spółka nie wyjaśniła na razie, jakim taborem obsłuży połączenia. Inny duży przewoźnik, PKP Intercity, wypożycza w czasie letniego szczytu przewozowego wagony Kolei Czeskich.

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Przez wiele lat był znany pod nazwą Przystanek Woodstock. Jego 25. edycja odbędzie się 1-3 sierpnia 2019 r. w Kostrzynie nad Odrą. Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, której prezesem jest Jerzy Owsiak.

źródło:

Zobacz więcej