Wszczęto śledztwo ws. znęcania się nad dziećmi w przedszkolu

Śledztwo dotyczy psychicznego znęcania się nad dziećmi (fot. Shutterstock/JasminkaM)

Wszczęto śledztwo w sprawie psychicznego znęcania się nad osobami małoletnimi w wieku około lat trzech, do którego miało dochodzić w Przedszkolu Publicznym numer 5 w Radomiu od września 2018 do maja 2019 roku – poinformowała Prokuratura Rejonowa Radom-Zachód.

Groza w przedszkolu integracyjnym: kneblowanie i wsadzanie do ciemnicy

Prokuratura Rejonowa w Człuchowie poprowadzi postępowanie w sprawie znęcania się nad dziećmi z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Skrzaty”...

zobacz więcej

Śledztwo wszczęto 13 czerwca.

„Postępowanie przygotowawcze jest we wstępnej fazie, toczy się w kierunku artykułu 207 paragraf 1a Kodeksu Karnego, który stanowi, iż ten »Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8«” – głosi komunikat prokuratury.

W maju rodzice dzieci chodzących do jednego z radomskich przedszkoli znaleźli w szafkach płyty CD z nagraniami z zajęć swoich dzieci. Jedna z opiekunek miała na nich grozić dzieciom i je obrażać – informowała w poniedziałek „Gazeta Wyborcza”. „»Śmierdzisz, zatruwasz powietrze«, »Zaraz cię zawinę w dywan i wywalę« – tak do dzieci w przedszkolu nr 5 w Radomiu zwracała się jedna z opiekunek. Kobieta już została odsunięta od pracy, dyrekcja przedszkola zgłosiła sprawę do prokuratury” – czytamy w artykule „GW”.

źródło:

Zobacz więcej