Kosiniak-Kamysz: Opozycja w jednym bloku nie ma szans z PiS

PSL będzie tworzyć drugi blok – powtórzył prezes Kosiniak-Kamysz (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Opozycja w jednym bloku nie ma szans wygrać wyborów parlamentarnych z PiS; jest na to szansa tylko w dwóch blokach: lewicowo-liberalnym i centrowo-chrześcijańskim. PSL będzie tworzyć ten drugi blok – podkreślił prezes ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.

„Informacje o śmierci Nowoczesnej przesadzone. PO-KO zaczyna mieć sens”

Informacje o naszej śmierci są mocno przesadzone – powiedziała szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Oceniła zarazem, że połączenie klubów...

zobacz więcej

Prezes PSL został zapytany na konferencji prasowej w Sejmie, jaką decyzję podejmie ostatecznie Stronnictwo ws. startu w wyborach do Sejmu i Senatu, w kontekście m.in. zaplanowanego w najbliższych dniach spotkania z liderem PO Grzegorzem Schetyną.

– My składamy jasną propozycję dla Polaków – Koalicja Polska, czyli gromadzenie wokół PSL wszystkich środowisk, które podpisują się ideowo pod naszym programem – oświadczył Kosiniak-Kamysz.

Jak wyjaśnił, PSL opowiada się za „Polską zdefiniowaną w preambule konstytucji – (Polską) dla wszystkich, dla tych wierzących w Boga – którzy z wiary czerpią te najważniejsze wartości, jak: dobro, prawda, piękno i sprawiedliwość – i niewierzących oraz poszukujących tych wartości w innych źródłach, ale chcących budować Polskę opartą o: zasadę pomocniczości, wspierania siebie nawzajem, zasadę solidaryzmu społecznego oraz społeczną gospodarkę rynkową”.

– To są przesłania ideowe tradycji i wartości, szacunku dla korzeni chrześcijańskich – powiedział lider PSL.

Kosiniak-Kamysz dodał, że wśród propozycji programowych ludowców znalazły się m.in. hasła emerytury bez podatku, czystej Polski i stawiania na odnawialne źródła energii oraz darmowe szczepienia i leki dla dzieci. Zapewnił, że PSL jest otwarty na rozmowę z każdym, kto podziela wartości i propozycje programowe ludowców.

Ocenił też, że opozycja w jednej koalicji nie ma szans wygrać z PiS. – Uważam, że opozycja w jednym bloku nie ma szans wygrać wyborów z PiS, ma szansę to zrobić tylko w dwóch blokach: lewicowo-liberalnym i centrowo-chrześcijańskim, który będzie tworzyć PSL – oświadczył Kosiniak-Kamysz. – Pytanie do PO, gdzie chce się znaleźć i jaką drogę wybiera Ǿ dodał.

Zapewnił, że Stronnictwo nie zrezygnuje z Koalicji Polskiej, ponieważ – jego zdaniem – „jest to bardzo ważna propozycja, której oczekują Polacy”. – Musi być wspólnota celu, wartości i programu – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

źródło:

Zobacz więcej