Prezes PiS przekazał trzynastą emeryturę na wykup koni z rzeźni

„13” prezesa PiS zasiliła także konto stowarzyszenia, które zajmuje się osobami z autyzmem (fot. PAP/Leszek Szymański)

Prezes PiS przeznaczył trzynastą emeryturę na wykup koni z rzeźni, a kiedy z prośbą o wsparcie zwróciła się fundacja „Dalej Razem” zajmującą się osobami z autyzmem, Jarosław Kaczyński wspomógł dodatkowo także fundację – poinformował zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.

Jarosław Kaczyński obchodzi 70. urodziny

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński obchodzi we wtorek 70. rocznicę urodzin. 18 czerwca 1949 r. urodził się także Lech Kaczyński....

zobacz więcej

Wcześniej Radio Zielona Góra przekazało informację, że prezes PiS, zgodnie z zapowiedzią, przekazał swoją trzynastą emeryturę na cele charytatywne – środki zasiliły konto stowarzyszenia „Dalej Razem”, które zajmuje się osobami z autyzmem.

Zastępca rzecznika PiS poinformował, że prezes partii po otrzymaniu trzynastej emerytury przeznaczył ja na ratowanie koni i wykup zwierząt z rzeźni.

– Już po wpłacie przyszła prośba z fundacji „Dalej Razem”, która pomaga osobom z autyzmem i wówczas prezes uznał, że wspomoże fundację dodatkowymi środkami, które nie pochodziły z jego trzynastej emerytury – dodał Fogiel.

Zgodnie z uchwaloną na początku kwietnia ustawą, trzynasta emerytura była wypłacona osobom pobierającym: emerytury i renty w systemie powszechnym, emerytury i renty rolników, służb mundurowych, emerytury pomostowe, świadczenia i zasiłki przedemerytalne, renty socjalne, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne oraz renty inwalidów wojennych i wojskowych.

„Trzynastą emeryturę” otrzymały także osoby pobierające rodzicielskie świadczenie uzupełniające, czyli tzw. matczyną emeryturę (jeśli 30 kwietnia miały już przyznane prawo do tego świadczenia).

Świadczenie przysługiwało ponad 9,8 mln świadczeniobiorców (ok. 6,96 mln emerytów i 2,62 mln rencistów, w tym 282 tys. rencistów socjalnych). Koszt wypłaty jednorazowych świadczeń to 10,8 mld zł.

źródło:
Zobacz więcej