Szef MEN życzył uczniom bezpiecznego wypoczynku. Nauczycielom obiecał rozmowy

Minister Piontkowski i burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski uczestniczą w ogólnopolskim zakończeniu zajęć w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Ogrodniczkach (fot. PAP/Artur Reszko)

– Życzę dzieciom, by dobrze skorzystały z wakacji, wypoczęły i nabrały sił do kolejnych wyzwań; życzę miłego i bezpiecznego wypoczynku – powiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w Ogrodniczkach (Podlaskie).

Minister edukacji: Egzaminy ósmoklasisty i gimnazjalny poszły dobrze

Tegoroczne egzaminy ósmoklasisty i gimnazjalny poszły dobrze – ocenił minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. – Gratuluję uczniom, a...

zobacz więcej

Szef MEN uczestniczył w uroczystości zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ogrodniczkach (gm. Supraśl) w województwie podlaskim.

Minister przypomniał, że zbliżające się wakacje to zawsze moment radosny, kończący czas ciężkiej 10-miesięcznej nauki. Zaznaczył, że dla niektórych uczniów to także kres pierwszego etapu nauki.

– Pamiętajcie o swojej szkole, bo każda ze szkół pozostawi w was jakiś trwały ślad, o którym warto pamiętać. Nie tylko kolegów, ale także nauczycieli, którzy wzbogacali was w wiedzę, umiejętności, próbowali was wychować wraz z rodzicami – mówił Piontkowski.

Jak dodał, współpraca nauczycieli z rodzicami jest bardzo ważna w edukacji uczniów.

Przypomniał, że mijający rok szkolny był rokiem szczególnym, kiedy to po raz pierwszy uczniowie mogli zdawać nowy typ egzaminu.

– Jak się okazało, wbrew zapowiedziom, nie był to egzamin na tyle trudny, żebyście sobie z nim nie poradzili. Wasze wyniki egzaminów były porównywalne z tym, jak sobie poradzili uczniowie po wygaszanym typie szkoły, czyli po gimnazjum – wskazał.

140 mln zł na przywrócenie stołówek w szkołach

Chcemy przywrócić jadalnie i stołówki w szkołach. Na ten cel przeznaczono w sumie 140 mln zł – powiedział minister edukacji narodowej Dariusz...

zobacz więcej

Minister wspominał także, że rok ten był także specyficzny ze względu na trudności z przeprowadzeniem egzaminów.

– Nie byliście pewni, czy egzaminy się odbędą. Ale potrafiliśmy sobie z tym poradzić – dodał.

Podkreślił, że rząd stara się w dalszym ciągu rozmawiać z nauczycielami. – Chcę państwa zapewnić, że będę starał się pomóc, aby ta ciężka praca nauczyciela była doceniana, także pod względem materialnym – powiedział.

Przypomniał, że rząd jest w trakcie realizowania porozumienia z Solidarnością, które – jak podkreślił – „w poważny sposób podwyższą wynagrodzenia nauczycieli”.

– Wiem, że to jest mniej niż się państwo spodziewali. Ja też bym chciał, żeby te podwyżki były znaczeni większe, ale będziemy jeszcze o tym rozmawiali – zapewnił.

Piontkowski na koniec życzył dzieciom, by „dobrze skorzystały z wakacji, wypoczęły i nabrały sił do kolejnych wyzwań”.

– Życzę miłego i bezpiecznego wypoczynku – dodał.

źródło:

Zobacz więcej