Kilkanaście godzin utrudnień. Powodem uszkodzona trakcja

Pociąg Kolei Mazowieckich na dworcu Warszawa Zachodnia (fot. arch. PAP/Rafał Guz)

W wyniku uszkodzenia sieci trakcyjnej występują poważne utrudnienia w ruchu pociągów Kolei Mazowieckich na odcinku Czachów Płd. – Strzyżyna (linia nr 8). Pociągi opóźnione są nawet do 100 minut. Zgodnie z informacjami PKP PLK, usuwanie usterki może potrwać do godz. 20.

„Alarm!”: Tory i perony wyremontowane, ale pociągi się nie zatrzymują

Remont linii kolejowej łączącej Legnicę z Lubinem to jedna z najważniejszych inwestycja PKP na Dolnym Śląsku. Miejscowości Rzeszotary, Raszówka,...

zobacz więcej

Jak poinformowały Koleje Mazowieckie, autobusy Zastępczej Komunikacji Autobusowej kursujące pomiędzy Radomiem a Strzyżyną mają wydłużone kursy z powodu odwołania pociągów w kierunku Warki oraz Czachówka.

W związku z utrudnieniami w ruchu pociągów na linii nr 8 zostało wprowadzone „nadzwyczajne honorowanie” biletów Kolei Mazowieckich w warszawskich autobusach linii: 709 (rel. Piaseczno PKP – Metro Wilanowska) oraz 742 (Góra Kalwaria Rynek – Osiedle Kabaty), a także na pierwszej linii metra na odcinku Kabaty – Centrum.

Ponadto od godz. 07.30 do odwołania wprowadzono wzajemne honorowanie biletów Kolei Mazowieckich i pociągów Intercity na odcinku Warszawa Zachodnia – Skarżysko Kamienna – Warszawa Zachodnia.

źródło:

Zobacz więcej