Mistrzostwa Europy U-21. Polacy zagrają z gospodarzem turnieju

Polscy piłkarze zagrają w środowy wieczór z gospodarzami Włochami w swoim drugim meczu mistrzostw Europy do lat 21. Podczas inauguracji grupy A pokonali Belgów 3:2 i coraz odważniej mogą myśleć o awansie do półfinału turnieju i jednocześnie na igrzyska w Tokio. Transmisja meczu w TVP 1, TVP Sport na tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej.

Reprezentacja Polski w „grupie śmierci”. TVP pokaże Mistrzostwa Europy U-21

Telewizja Polska pokaże mistrzostwa Europy do lat 21 w piłce nożnej, które rozpoczynają się w czerwcu. To kolejna duża impreza piłkarska, która...

zobacz więcej

W ostatnich kilkunastu latach rzadko zdarzało się, żeby polscy piłkarze rozpoczynali ważny turniej od zwycięstwa. Tymczasem podopieczni Czesława Michniewicza zdobyli trzy punkty w niedzielnym starciu z Belgami i teraz, podbudowani psychicznie, mogą stanąć do rywalizacji z Włochami uznawanymi za jednych z faworytów imprezy. Italia wygrała w niedzielę z Hiszpanią 3:1.

Spotkanie w Bolonii rozpocznie się o godz. 21. Wcześniej tego dnia Hiszpania zmierzy się w Reggio Emilia z Belgią (18.30).

– Wiemy, jakie mamy zadanie i jaką pracę musimy wykonać. Za nami odprawa na temat naszego następnego rywala. Możemy przewidywać, w jakim składzie mogą wystąpić. Na pewno będziemy gotowi na sto procent – zadeklarował obrońca Krystian Bielik, zdobywca jednej z bramek w meczu z Belgią.

Trzy dni po meczu z Włochami Biało-czerwonych czeka jeszcze spotkanie z Hiszpanami w Bolonii.

Od 2017 roku, gdy gospodarzem ME do lat 21 była Polska, turniej odbywa się w formule z 12 drużynami podzielonymi na trzy grupy.

Awans Polski w rankingu FIFA. Belgia nadal liderem

Reprezentacja Polski awansowała z 20. na 19. lokatę w rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA). Na prowadzeniu pozostają brązowi...

zobacz więcej

Tegoroczna impreza jest rozgrywana w sześciu miastach – pięciu włoskich oraz w San Marino (Serravalle).

Do półfinału awansują zwycięzcy trzech grup i drużyna z drugiego miejsca z najlepszym bilansem. Finał zaplanowano na 30 czerwca w Udine.

Tegoroczne mistrzostwa będą jednocześnie kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich w Tokio. Do Japonii polecą cztery najlepsze zespoły turnieju, czyli półfinaliści.

Ważne jest również, iż w przypadku awansu do czołowej czwórki silnej kadrowo Anglii otworzy się szansa dla innej drużyny. Kraje wchodzące w skład Wielkiej Brytanii nie mogą bowiem wystawić oddzielnych reprezentacji w igrzyskach. To oznacza, że o prawo występu w Tokio zagrają dwa pozostałe zespoły z drugich miejsc w grupach. Dodatkowy mecz odbędzie się w takim wypadku 28 czerwca w Cesenie.


Transmisja meczu w TVP 1, TVP Sport na tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej.

źródło:

Zobacz więcej