Pogrzeb zamordowanej Kristiny. Rodzina prosi o uszanowanie prywatności

10-letnia Kristina zostanie pochowana w sobotę (fot. TT/walbrzych.dlawas)

Gmina Żarów w imieniu rodziny poinformowała, że w sobotę odbędą się uroczystości pogrzebowe zamordowanej 10-letniej Kristiny, mieszkanki Mrowin. Rodzina prosi o uszanowanie prywatności ceremonii.

Matki zabójcy i ofiary to kuzynki. „Wychowały się w Mrowinach, były ze sobą związane”

Jakub A., 22-latek podejrzany o zabójstwo Kristiny z Mrowin należy do rodziny swojej ofiary – ustaliła „Gazeta Wrocławska”. Matka zamordowanej...

zobacz więcej

„W sobotę, 22 czerwca o godz. 10 na cmentarzu komunalnym w Żarowie odbędą się uroczystości pogrzebowe Ś.P. Kristiny. Na prośbę mamy dziewczynki zwracamy się do wszystkich, którzy będą uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu dziecka, aby na pogrzeb nie przychodzić ubranym w czarnych kolorach. Prosimy, aby przyjść ubranym w kolorach białym i niebieskim. W ulubionych kolorach zmarłej dziewczynki. Prosimy również, aby zabrać ze sobą białe kwiaty” – napisano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej gminy Żarów.

„Zwracamy się również z prośbą do przedstawicieli mediów oraz do osób zamierzających uczestniczyć w pożegnaniu Kristiny o uszanowanie uczuć i prywatności rodziny oraz o powstrzymanie się od jakiegokolwiek fotografowania, filmowania czy transmitowania online uroczystości pogrzebowej" – podkreślono.

10-letnia Kristina w ubiegły czwartek, około godziny 13 wyszła ze szkoły w centrum wsi Mrowiny, gdzie mieszkała; od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 m od miejsca zamieszkania. Jej ciało znaleziono tego samego dnia w lesie – 6 km od Mrowin. Prokuratura w Świdnicy poinformowała w piątek, że przyczyną śmierci były rany kłute klatki piersiowej i szyi.

Podejrzany o dokonanie zabójstwa 22-letni Jakub A. został zatrzymany w niedzielę w godzinach popołudniowych. Policja od razu typowała go jako podejrzewanego. Wieczorem został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy na przesłuchanie.

Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem – w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ze znieważeniem zwłok – oraz zarzut podżegania innej osoby do udziału w zabójstwie.

Według prokuratury podejrzany przyznał się do obu stawianych mu zarzutów. We wtorek sąd aresztował go na trzy miesiące.

źródło:

Zobacz więcej