Będzie śledztwo w sprawie ujawnienia zdjęć aresztowanego za zabicie 10-latki

22-letni Jakub A. został zatrzymany w niedzielę w godzinach popołudniowych (fot. Policja dolnośląska)

Prokuratorzy zdecydowali, że zostanie wszczęte śledztwo w sprawie umieszczenia w internecie zdjęć, na których widać pełny wizerunek Jakuba A. podejrzanego o zabójstwo 10-latki z Mrowin. Niewykluczone, że zdjęcia wykonano na komendzie policji.

Jest decyzja o areszcie dla podejrzanego o zabójstwo 22-letniego Jakuba A.

Sąd Rejonowy w Świdnicy, zgodnie z wnioskiem prokuratury, zgodził się na trzymiesięczny areszt dla 22-latka podejrzanego o zabójstwo 10-letniej...

zobacz więcej

Na zdjęciach, które zostały opublikowane na jednym z profili na Facebooku, widać Jakuba A. siedzącego w pomieszczeniu na krześle w bieliźnie i koszulce; jego ręce wyglądają na skute za plecami kajdankami.

Rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu prok. Katarzyna Bylicka powiedziała, że śledztwo w tej sprawie przeprowadzi Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu.

– Materiały w tej sprawie zostały przekazane przez Biuro Spraw Wewnętrznych Policji i zostanie wszczęte śledztwo z art. 231 § 1 k.k. Chodzi o przekroczenie lub niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego – powiedziała prok. Bylicka.

Wcześniej rzecznik dolnośląskiej policji Krzysztof Zaporowski mówił, że policja weryfikuje okoliczności związane z ujawnieniem tego zdjęcia. – Służby wewnętrzne policji wyjaśniają wszystkie okoliczności związane z tą sprawą – powiedział Zaporowski.

Na pytanie, czy zdjęcie zostało wykonane w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, rzecznik powiedział, że nie jest w stanie jeszcze na to odpowiedzieć.

Prokurator Marek Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy (ta jednostka prowadzi śledztwo ws. zabójstwa 10-latki) powiedział dziennikarzom, że zdjęcie nie zostało wykonane w świdnickiej prokuraturze.

Mord w Mrowinach „Jakub to student psychologii. Upozorował gwałt kamieniem”

Jakub A., 22-latek z Wrocławia, który przyznał się do brutalnego zamordowania 10-letniej Kristiny w Mrowinach, jest studentem psychologii, pochodzi...

zobacz więcej

22-letni Jakub A. został zatrzymany w niedzielę w godzinach popołudniowych. Wieczorem został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy na przesłuchanie. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem – w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ze znieważeniem zwłok – oraz zarzut podżegania we wcześniejszym okresie innej osoby do udziału w zabójstwie.
B Według prokuratury podejrzany przyznał się do obu stawianych mu zarzutów także podczas posiedzenia aresztowego w sądzie. We wtorek sąd aresztował go na trzy miesiące.

10-letnia Kristina w czwartek około godz. 13 wyszła ze szkoły w centrum wsi Mrowiny, gdzie mieszkała; od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od domu. Jej ciało znaleziono tego samego dnia w lesie - sześć kilometrów od Mrowin.

Prokuratura w Świdnicy poinformowała w piątek, że przyczyną śmierci 10-letniej dziewczynki, były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Informowano też wówczas, że zbrodnia miała podłoże seksualne. Mężczyźnie w tym zakresie jednak nie postawiono zarzutów.

źródło:

Zobacz więcej