RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Witaj, ty k***wo”, „wieszaj się!” – osadzeni w areszcie witają zabójcę Kristiny [WIDEO]

„Witaj, ty k***wo” „wieszaj się, wieszaj się” czy „zdychaj” – takimi okrzykami został „przywitany” Jakub A., który po południu trafił do aresztu śledczego w Świdnicy. Okrzyki osadzonych w zakładzie karnym więźniów w kierunku 22-latka zarejestrował jeden z przechodniów. – Zniszczą go – dodaje w tle nagrania jedna z osób. Zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego Jakub A. spędzi tam trzy miesiące. Grozi mu dożywocie.

Matki zabójcy i ofiary to kuzynki. „Wychowały się w Mrowinach, były ze sobą związane”

Jakub A., 22-latek podejrzany o zabójstwo Kristiny z Mrowin należy do rodziny swojej ofiary – ustaliła „Gazeta Wrocławska”. Matka zamordowanej...

zobacz więcej

Wściekłe okrzyki więźniów słychać na całej ulicy, przy której znajduje się areszt śledczy. Dobiegające z okien budynku odgłosy wywołują zdziwienie przechodniów. Na nagraniu słychać, jak jeden z nich pyta: „Co się dzieje?”. Prawdopodobnie nagrywający mężczyzna odpowiada, że witają „tego mordercę” (Jakuba A. – przyp. red.).

Prokuratura postawiła 22-latkowi zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem z motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ze znieważeniem zwłok, a także zarzut podżegania innej osoby do udziału w zabójstwie.

W trakcie posiedzenia sądu Jakub A. przyznał się do stawianych mu zarzutów i odmówił składania wyjaśnień. Jak przekazał prok. Pindera, Jakub A. dotychczas nie ma adwokata. – Nie odpowiadał na pytania, potwierdził tylko wcześniejsze wyjaśnienia, które odczytał mu sąd.

22-latek został zatrzymany w niedzielę. Wieczorem został doprowadzony do świdnickiej prokuratury na przesłuchanie.

Jak poinformowała w piątek Prokuratura Okręgowa w Świdnicy, przyczyną śmierci dziecka były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Pierwotnie podawano, że zbrodnia miała podłoże seksualne, jednak Jakubowi A. nie postawiono zarzutów w tym zakresie – poinformowano, że jedynie pozorował gwałt.

źródło:
Zobacz więcej