RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Angela Merkel dostała drgawek podczas hymnu. Nie mogła się opanować [WIDEO]

Niemiecka kanclerz nie była w stanie opanować drżenia ciała (fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN)

Kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas oficjalnego powitania prezydenta Ukrainy w Berlinie nie była w stanie opanować drżenia ciała. Jak tłumaczyła później na konferencji prasowej, powodem było odwodnienie. Zapewniła, że czuje się już dobrze.

Merkel współpracowała z bezpieką? „Dokumentów nie udostępniono”

W Urzędzie ds. Materiałów Państwowej Służby Bezpieczeństwa NRD są dokumenty, w których pojawia się nazwisko Angeli Merkel, jednak dotychczas nie...

zobacz więcej

Chwilową niedyspozycję niemieckiej kanclerz zauważyły media relacjonujące powitanie ukraińskiego przywódcy w Berlinie.

Agencja Reutera podała, że szefowa rządu zaczęła w sposób niekontrolowany trząść się na całym ciele, gdy orkiestra wojskowa odgrywała hymny narodowe Niemiec i Ukrainy, przy czym Merkel miała zacisnąć usta, bezskutecznie starając się opanować dygot.

Niemiecka agencja dpa pisze z kolei, że kolana i całe ciało kanclerz zaczęły trząść się, gdy stojąc obok Zełenskiego czekała na wspólny przegląd gwardii honorowej, a także po jego zakończeniu.

Na zorganizowanej około godziny później konferencji prasowej z udziałem ukraińskiego prezydenta Merkel z uśmiechem wyjaśniła, że zdążyła od tego czasu wypić trzy szklanki wody. – Najwyraźniej tego potrzebowałam i czuję się już bardzo dobrze – zapewniła.

Dpa przypomina, że podobne drżenie w przeszłości obserwowano u Merkel już kilkakrotnie podczas oficjalnych okazji; wówczas jako przyczynę podawano odwodnienie organizmu i panujący upał.

źródło:

Zobacz więcej