Pies w środku lasu przywiązany do drzewa. Policja szuka sprawcy

Pies był wycieńczony i odwodniony (fot. Policja lubuska)

Wycieńczonego psa przywiązanego do drzewa i pozostawionego bez wody w środku lasu uratowali policjanci. – Ziemia wokół drzewa był mocno wydeptana, co świadczyło o tym, że zwierzę spędziło w takich warunkach dłuższy czas – mówi portalowi tvp.info kom. Aneta Berestecka z KPP w Żarach. Funkcjonariusze szukają sprawcy porzucenia psa i proszą o kontakt wszystkich którzy mogą mieć jakąkolwiek wiedzę na ten temat.

Rowerzysta wbił się w przednią szybę auta [WIDEO]

36-letni rowerzysta z impetem wjechał na skrzyżowanie i wbił się w przednią szybę nadjeżdżającego z przeciwka samochodu. – Wina leży po stronie...

zobacz więcej

O psie przywiązanym do drzewa w środku lasu policjantów poinformował jeden z mieszkańców Żar w województwie lubuskim. Znaleźli zwierzę niedaleko od drogi w lesie, w rejonie miejscowości Złotnik.

Przestraszona i wycieńczona suczka była przywiązana do drzewa. Nigdzie nie było miski z wodą, ani jedzenia. – Pies był zaniedbany i umęczony, mimo tego wciąż ufny wobec ludzi – mówi nam kom. Aneta Berestecka z KPP w Żarach. Podkreśla, że wydeptany wkoło drzewa teren wskazuje, że zwierzę tkwiło tak od dłuższego czasu. Policjanci uwolnili zwierzę, napili i nakarmili. Post. Damian Kopczyński, dał psu imię Misia i nowy dom.

Teraz policja szuka sprawców cierpienia czworonoga. Prosi wszystkich, którzy mają jakąkolwiek wiedzę o psie o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Żarach pod numerem telefonu (68) 476 33 11. Za porzucenie psa w taki sposób grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

mł. asp. Tomasz Fudali oraz post. Damian Kopczyński uwolnili psa (fot. Policja lubuska)

źródło:
Zobacz więcej