Wzywali do zabicia Harry'ego, bo ożenił się z Meghan. Dwaj Polacy skazani

Nastolatkowie byli zaangażowani w działalność neonazistowskiej grupy Sonnenkrieg Division (fot. Shutterstock/Willy Barton)

19-letni Polak Michał Sz. i mający polskie korzenie 18-letni Oskar D.–K. zostali skazani we wtorek na kary więzienia na mocy przepisów o zwalczaniu terroryzmu za zachęcanie do zamordowania księcia Harry'ego za „zdradę rasy” poprzez małżeństwo z Meghan Markle.

Książę Harry „zdrajcą rasy”?. Polacy oskarżeni o namawianie do terroryzmu

Mieszkający w Wielkiej Brytanii 19-letni Polak Michał Sz. przyznał się do zarzutów zachęcania do przeprowadzenia aktu terroru oraz posiadania...

zobacz więcej

Michał Sz. został skazany na cztery lata i trzy miesiące więzienia dla młodocianych przestępców, a urodzony w Wielkiej Brytanii Oskar D.–K. na 18 miesięcy uczestnictwa w programie zakładającym krótkotrwałe pozbawienie wolności, a następnie ograniczenie wolności i resocjalizację pod ścisłą kontrolą specjalistów z zakładu poprawczego.

Nastolatkowie byli zaangażowani w działalność neonazistowskiej grupy Sonnenkrieg Division, która m.in. wychwalała norweskiego masowego mordercę Andersa Breivika oraz Adolfa Hitlera, a także wzywała do egzekucji białych kobiet umawiających się z niebiałymi mężczyznami.

Telewizja BBC, która w 2018 roku ujawniła istnienie Sonnenkrieg Division, poinformowała, że Sz. używał fałszywego konta w mediach społecznościowych, na którym publikował materiały nawołujące do „metodycznej rzezi” kobiet oraz gwałtów na dzieciach.

19–latek był też w posiadaniu dokumentów zawierających instrukcje budowy ładunków wybuchowych oraz przeprowadzenia ataków terrorystycznych, a także podręcznika napisanego przez rasistowskie grupy głoszące wyższość białej rasy.

Pozyskane przez śledczych materiały propagandowe i zapisy dyskusji z komunikatorów internetowych zawierały elementy „ekstremalnej mizoginii, wychwalania terroryzmu dżihadystów i brutalnego satanizmu”.

źródło:

Zobacz więcej