RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Matki zabójcy i ofiary to kuzynki. „Wychowały się w Mrowinach, były ze sobą związane”

Szokujące doniesienia o kulisach zbrodni na 10-letniej dziewczynce (fot. TVP info)
Szokujące doniesienia o kulisach zbrodni na 10-letniej dziewczynce (fot. TVP info)

Jakub A., 22-latek podejrzany o zabójstwo Kristiny z Mrowin należy do rodziny swojej ofiary – ustaliła „Gazeta Wrocławska”. Matka zamordowanej 10-latki i matka oskarżonego o zbrodnię „to kuzynki, które wychowały się w Mrowinach i zawsze były ze sobą blisko związane”. Dlatego A. miał tak często bywać w domu swojej przyszłej ofiary.

„Wrzucił nóż do Odry”. Wcześniej zadał nim dziewczynce ponad 30 ciosów

Po morderstwie 10-letniej dziewczynki w Mrowinach na Dolnym Śląsku nie odnaleziono narzędzia zbrodni. – Sprawca zeznał, że wyrzucił go do Odry –...

zobacz więcej

Jak informowała prokuratura, podejrzany o zamordowanie 10-letniej Kristiny mężczyzna usłyszał dwa zarzuty – dokonania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i podżegania innej osoby do udziału w zabójstwie.

Portal tvp.info ustalił, że Jakub A. był zakochany w matce swojej ofiary. – To był jej znajomy, znała go sama dziewczynka. Mężczyzna był zakochany w jej matce, zabiegał o jej względy i uważał, że matka poświęca mu mniej czasu niż swojemu dziecku – mówił nasz informator.

Prok. Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy poinformował, że mężczyzna na początku przyznał się do drugiego zarzutu – podżegania do zabójstwa.

– Potwierdził tę informację (dotyczącą podżegania), która wskazywała na jego rolę. Natomiast nie przyznawał się do samego zabójstwa – powiedział prokurator.

Jak relacjonował dalej, podejrzany przedstawił alibi, które w trakcie wizji lokalnej przeprowadzanej zarówno w miejscu zbrodni, jak i w innych miejscach było weryfikowane.

– W informacjach przez niego podawanych były luki, w trakcie wizji pojawiło się coraz więcej tych luk; w końcu podejrzany złamał się i przyznał się, że jest sprawcą zabójstwa – powiedział prok. Pindera. Dodał, że podczas wczorajszego przesłuchania po raz kolejny podejrzany potwierdził – już w protokole – że jest sprawcą zbrodni.

Mord w Mrowinach „Jakub to student psychologii. Upozorował gwałt kamieniem”

Jakub A., 22-latek z Wrocławia, który przyznał się do brutalnego zamordowania 10-letniej Kristiny w Mrowinach, jest studentem psychologii, pochodzi...

zobacz więcej

Prokurator powiedział też, że 22-latek na miejscu zbrodni „podejmował czynności, które miały wskazywać, że zabójcą jest ktoś o skłonnościach pedofilskich”. Prokurator nie chciał mówić o szczegółach dotyczących znieważenia zwłok. – To było tak upozorowane, by wskazać na to, że sprawcą może być osoba o skłonnościach pedofilskich – mówił.

Prok. Pindera powiedział też, że zarzut dotyczący podżegania obejmuje okres od maja tego roku. – Nie ma innych osób objętych zarzutami w tej sprawie – powiedział śledczy.

Prokurator nie chciał mówić o motywach zbrodni ze względu na dobro rodziny, również rodziny podejrzanego. – Mogę jedynie powiedzieć, że dziewczynka znała podejrzanego – powiedział. Według mediów podejrzany to mieszkaniec Wrocławia i student jednej z tutejszych uczelni.

Prok. Pindera powiedział, że podejrzany w toku postępowania zostanie najprawdopodobniej poddany badaniom przez biegłych psychiatrów.

We wtorek do godziny 14. świdnicka prokuratura złoży do Sądu Rejonowego w Świdnicy wniosek o tymczasowe aresztowanie 22-latka. Podejrzany – jak poinformował prok. Pindera – złożył wniosek o zapoznanie się z aktami sprawy. Jak to się stanie, prokuratura złoży wniosek o areszt.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej