Były lider pseudokibiców w rękach „łowców głów”. Chciał uciekać przez balkon

Śląscy policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych, tzw. łowcy głów, zatrzymali byłego lidera pseudokibiców Zagłębia Sosnowiec. 33-latek, były zawodnik MMA, ukrywał się w mieszkaniu w Będzinie. W tracie zatrzymania próbował uciec przez balkon.

„Łowcy głów” wytropili poszukiwanego za rozboje i włamania

Policyjni „łowcy głów” z Katowic wytropili i zatrzymali ukrywającego się od 2016 r. Rafała L., podejrzanego o rozboje i włamania. Mężczyzna przez...

zobacz więcej

Jak podał we wtorek zespół prasowy śląskiej policji, mężczyzna był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Przemyślu oraz wydanym przez katowicki sąd rejonowy nakazem doprowadzenia do aresztu. Ma do odbycia karę 5 lat więzienia za handel.

„Łowcy głów” niedawno ustalili miejsce pobytu 33-latka. Poszukiwany ukrywał się w Będzinie w wynajętym domu. – Były zawodnik MMA, gdy zorientował się, że policja jest wewnątrz budynku, próbował wyskoczyć przez balkon. Jednak gdy zobaczył, że jest otoczony, zrezygnował i został zatrzymany. Trafił już do aresztu śledczego – powiedziała rzecznik śląskiej policji podinsp. Aleksandra Nowara.

Nie jest to jedyny w ostatnich dniach sukces policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych Sekcji do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Namierzyli oni także 45-latka poszukiwanego za liczne kradzieże samochodów. Ten przestępca ukrywał się w Niemczech. Został zatrzymany przez tamtejszych policjantów po informacji przekazanej przez kolegów z Polski.

Jak podaje policja, 45-latek był członkiem grupy przestępczej. W latach 2004-2007 kradł pojazdy w Siemianowicach Śląskich, Tarnowskich Górach, Katowicach, Dąbrowie Górniczej, Tychach, Sosnowcu, Mysłowicach i w innych miastach na terenie całego kraju.

Sprawcy napadu z użyciem maczety i pistoletu gazowego zatrzymani

Siedem osób, które w niedzielę napadły na nastolatków w jednym z autobusów miejskich w Krakowie, usłyszało zarzuty m.in. udziału w pobiciu –...

zobacz więcej

Sądy w Katowicach, Łodzi, Bielsku-Białej i Będzinie wydały za nim listy gończe. Ponadto mężczyzna był poszukiwany na podstawie europejskich nakazów aresztowania wydanych przez sądy w Bielsku-Białej i w Piotrkowie Trybunalskim. 45-latek był również poszukiwany za handel znacznymi ilościami środków odurzających oraz za uprawę marihuany.

„Śląscy »łowcy głów« w trakcie prowadzonej sprawy ustalili, że mężczyzna od kilku lat nie zamieszkuje w kraju i może przebywać na terenie Niemiec, gdzie posługuje się danymi osobowymi innej osoby oraz nadal może zajmować się przestępstwami. Informacje o miejscu jego ukrywania się niezwłocznie przekazano stronie niemieckiej, która przeprowadziła skuteczne zatrzymanie” – podała śląska policja.

Wobec mężczyzny zastosowano areszt ekstradycyjny, a sprawę wydania poszukiwanego prowadzi prokuratura w Duesseldorfie.

źródło:

Zobacz więcej