Leśnicy uratowali rannego bociana. Ptak miał zmiażdżoną głowę

Ptak, dzięki szybkiej interwencji leśników, został przewieziony do lecznicy w Przemyślu (fot. FB/Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie)

W poniedziałek przez Nadleśnictwo Oleszyce przeszedł grad wielkości piłek do tenisa. Podczas nawałnicy ucierpiały dwa bociany. Jeden z nich, ze zmiażdżoną głową, trafił do lecznicy w Przemyślu. Drugie zwierzę nie miało niestety tyle szczęścia i zostało znalezione martwe.

W Polsce zimuje coraz więcej bocianów

W Polsce z roku na rok przybywa zimujących bocianów – wynika z danych zebranych przez Fundację Przyrodniczą Pro Natura. Pięć lat temu – według...

zobacz więcej

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie poinformowała na Facebooku, że w poniedziałek przez Nadleśnictwo Oleszyce przeszła nawałnica z opadami gradu wielkości piłek do tenisa.

Wkrótce potem pracownik służby leśnej znalazł rannego bociana; ptak miał zmiażdżoną głowę. Dzięki szybkiej interwencji leśników został przewieziony do lecznicy w Przemyślu.

Lasy Państwowe poinformowały również, że znaleziony został drugi bocian, który niestety „nie miał tyle szczęścia i nie przeżył”.

źródło:
Zobacz więcej